Різниця між променем і прямий

Різниця між променем і прямий

Луч і пряма відносяться до числа основних геометричних елементів. Відомості про них даються вже на першому етапі вивчення відповідного розділу математики. Чим відрізняється промінь від прямої? Інформація про це викладено нижче.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Таблиця

Визначення

Луч - це полупрямая, з одного боку виходить із конкретної точки, з іншого - нічим не обмежена.

Луч

Пряма - це нескінченна по обидва боки лінія, що проходить через дві будь-які точки і не змінює свій напрямок (на відміну від кривої або ламаної).

Пряма до змісту ↑

Порівняння

З визначень видно, що кардинальна відмінність променя від прямої полягає в тому, обмежені вони в просторі. Так, промінь обов'язково має початок і триває тільки з одного боку. У прямій, в свою чергу, немає меж ні з того, ні з іншого краю. У зв'язку з цим накреслити можна лише її частина, що, втім, відноситься і до променю.

Якщо взяти на прямий довільну точку, то відходить від неї нескінченна лінія буде променем. У цьому сенсі промінь можна назвати частиною прямої. Справедливо і те, що обрана точка буде служити в якості вихідної відразу для двох протилежно спрямованих променів.

Порівнюючи промінь і пряму, слід сказати про способи їх позначення. Кожен з геометричних об'єктів може називатися латинської рядкової буквою: промінь a (с, d, t) або пряма b (a, h, c).Також в тому і в іншому випадку використовується позначення двома великими літерами: промінь NK або пряма OD.

Однак в останньому пункті є відмінності. Букви в назві прямий, позначати точки, через які вона проведена, при читанні і запису можна міняти місцями. Тим часом щодо променя першим вказується строго його початок, а потім точка, розташована на певній відстані від вихідної.

Крім того, промінь має власний варіант позначення. У цьому випадку після заголовного символу, який називає початкову точку, з допомогою малої літери вказується пряма, на якій розташований промінь. Таким чином, позначення Bo трактується так: промінь з початком в точці B належить прямій o.

У чому різниця між променем і прямий, крім сказаного? У тому, що промені можуть утворювати кут. Для цього вони повинні виходити з однієї точки. Прямі кутів не утворюють.

до змісту ↑

Таблиця

Луч Пряма
Має початок, нескінченний тільки з одного боку Абсолютно нескінченна
Позначається: одиночними малими символами, двома великими літерами, великої і малої буквами (що називають початкову точку променя і пряму відповідно) Позначається: одиночними малими символами, двома великими літерами
Вихідна точка завжди йде першою в назві Порядок букв в назві не важливий
Може бути елементом кута Чи не бере участь в утворенні кутів