Різниця між. raw і. jpeg

Різниця між. raw і. jpeg

Про форматах, як і про смаки, сперечатися не прийнято. Кожен з них має свої особливості, кожен з них використовується в певних випадках і для певних цілей, і говорити про правильність чи неправильність переваг користувача (як і про самих перевагах) некоректно. Чому? Це ви зрозумієте на прикладі порівняння форматів зображень. raw і. jpeg, а також переконайтеся в тому, наскільки цікаві самі відмінності.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

JPEG - один з найпоширеніших графічних форматів. Відмінною його рисою є малий розмір файлів, що використовують даний формат, а також орієнтованість на художні зображення, які не потребують особливої ​​чіткості.

RAW - "професійний" формат. Чи не використовує алгоритмів стиснення, зберігає зображення в необробленому вигляді, що спрощує процес його подальшого коректування.

до змісту ↑

Порівняння

Отже, формат RAW в перекладі з англійської означає "сирої", з чого можна зрозуміти, що фотографії в даному форматі не обробляються програмно. Навпаки, формат JPEG використовує алгоритм стиснення, причому досить сильний.

Друга відмінність частково випливає з першого. Фотографії з розширенням. jpeg не підходять для зберігання деталізованої графіки, такий як креслення, тобто тієї, де важливі деталі. Через застосовуваного алгоритму стиснення в JPEG краю окремих елементів змащуються, збільшується кількість плавних переходів.RAW не має такої особливості.

Тепер торкнемося пристрій коду файлу. Якщо проникнути під оболонку іконки фото в папці або на робочому столі, можна зрозуміти, що в документі зберігається не тільки інформація про вміст, тобто про самому зображенні, але також службові дані. Так ось, в разі с. raw спектр різновидів цих даних досить широкий - в нього входить інформація про умови зйомки, використовуваних режимах, балансі білого, а також назву камери. JPEG не здатний на зберігання цих даних, за винятком, мабуть, найменування камери - ця мітка досить часто використовується фото- та відеотехнікою.

І останнє: назва RAW відображає лише зміст і не прив'язує виробника до використання одного-єдиного найменування. Іншими словами, кожен виробник має право використовувати свій унікальний підвид RAW. Так, камери Fujifilm використовують розширення. raf, Nikon -. nef, а Panasonic або Leica використовують як унікальні імена, так і традиційне "RAW". Але все це є одним форматом в різних варіаціях. JPEG не так багатий на різновиди, що робить його більш універсальним.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. RAW містить додаткові дані (метадані). JPEG - не містить.
  2. RAW не використовує алгоритмів стиснення, на відміну від JPEG.
  3. RAW призначений для зберігання фотографій будь-якого типу. JPEG орієнтований на художню зйомку, але не на передачу фізичних деталей.
  4. RAW має різновиди. JPEG універсальний.