Різниця між редькою і ріпою

Різниця між редькою і ріпою

Різницю між редькою і ріпою розуміють не всі. І дійсно, коренеплоди можуть мати схожу форму, а іноді і колір. Проте є ознаки, що не дозволяють плутати овочі між собою.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння

Визначення

Редька - рослина, що належить сімейству капустяних. Його різновид, що вирощується як овоч, має перисто-надрізані, рідше цілісні, листя і вживається в їжу потовщений корінь.

Редька

Ріпа - теж представниця сімейства капустяних. Маючи м'ясистий їстівний корінь, вона здавна славилася на Русі як незамінний компонент раціону. Після появи конкуренції з боку картоплі ріпа поступово втратила своє першорядне значення.

Ріпа до змісту ↑

Порівняння

Перелічимо основні ознаки, складові відміну редьки від ріпи:

  1. Форма. В обох випадках коренеплоди можуть мати круглу або кілька подовжену форму. Але ріпа багатьох сортів дуже плоска, що для редьки зазвичай нехарактерно.
  2. Колір. Найбільш поширеною є чорна редька. Також коренеплоди цієї рослини можуть бути білими, фіолетовими або зеленими. Ріпа, в свою чергу, відома як овоч блідо-жовтого кольору. Однак не всі знають, що вона буває білою і навіть рожевої.
  3. Смак. За цією ознакою розрізнити овочі дуже легко. Соковиті хрусткі скибочки редьки сильно гострять.Саме подібний перцевий присмак надає овочу пікантність. Ріпа в цьому відношенні значно м'якше. За смаком вона лише віддалено нагадує редьку, але тієї ж гостроти даний коренеплід позбавлений. Навпаки, м'якоть ріпи навіть солодкувата.
  4. Застосування в кулінарії. У чому різниця між редькою і ріпою в плані способів їх приготування? Тут варто зазначити, що редьку зазвичай не піддають тепловій обробці. Вона використовується в сирому вигляді в окрошках, різних закусках і салатах. Найчастіше коренеплоди перед додаванням в блюдо подрібнюють на тертці. У салаті редька може бути єдиним овочевим інгредієнтом - терту масу просто заправляють маслом або майонезом і солять за смаком. Що стосується ріпи, то вона вживається як сирої (наприклад, в салатах), так і пройшли термічну обробку. Ріпу запікають і тушкують, фарширують і порізану на шматочки додають в рагу. У минулі часи люди любили відварити живильний овоч в солоній воді, а потім потовкти і присмачити вершковим маслом.