Відмінність м'яса кролика від м'яса кішки

Відмінність м'яса кролика від м'яса кішки

В останні роки на території нашої країни стали частими випадки фальсифікації м'яса, і підміни одного виду іншим, природно, більш дешевим. І якщо у випадку з яловичиною і телятиною її часто замінюють свининою, то дієтичне і досить дороге м'ясо кролика при найближчому розгляді може виявитися ... м'ясом кішки! Захисники тварин вже давно б'ють на сполох з приводу того, що котів відловлюють для забою навіть в розвинених країнах. А в деяких, наприклад, в Китаї і Перу, кошатина вважається повсякденною їжею. У європейців згадка про Кошатина викликає огиду. І, тим не менш, випадки, коли замість звичної кролятини на стіл потрапляє кошатина - не рідкість. Щоб не стати жертвами обману і купувати дійсно якісний продукт, пропонуємо розглянути відмінності м'яса кролика від м'яса кішки.

Зміст статті

 • Зовнішній вигляд тушки
 • Будова тушки
 • Особливості приготування
 • Висновки Topinfoweb.com. ru

Зовнішній вигляд тушки

Ті, хто впевнений, що облупленого тушку кролика легко відрізнити від котячої - неправий. На перший погляд дві тушки будуть схожі, але з 90-х років XX століття торговців, що пропонують на ринках кролятину, зобов'язують залишати одну з лапок кролика необробленої. У цьому випадку покупець буде впевнений в тому, що перед ним саме кролик.

Тушка кролика

М'ясо кролика біле або біло-рожеве, котяче - з червоним відтінком. Кролячий жир - білого кольору, котячий - жовтого.

до змісту ↑

Будова тушки

На жаль, відрізнити за будовою кролика від кішки можуть тільки ті, хто добре розбираються в анатомії. Отже, незважаючи на зовнішню схожість, будова хребта кішки і кролика дещо відрізняється. У кішки завжди 13 грудних хребців, а у кроликів часто буває 12. У кроликів довгий крижі з чотирма відростками, тоді як кішка має лише три шішкообразние відростка. Також у кроликів відбувається зрощення малої і великої гомілкової кістки, а у кішки ці дві кістки з'єднані суглобами. Виступаюча кісткова пластина (ость) лопатки у кішок висока, а у кролика - низька і розгалужена на дві частини. Стегнова кістка кролика має три рожна, а котяча - тільки один. Підстава хвоста у кролика - тонке, а у кішки - товсте.

до змісту ↑

Особливості приготування

Якщо ж ви вже купили м'ясо, але ви сумніваєтеся в тому, кому воно належить, можна розім'яти в руках жир. Кролячий жир настільки легкоплавкий, що він розтане прямо в руках, котячий відноситься до тугоплавким, відповідно, в руках не розтане.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

 1. Одну з лапок кролика залишають в первозданному вигляді, щоб покупець був впевнений в достовірності м'яса.
 2. Кролячий жир - білого кольору, котячий - жовтого.
 3. У кішки завжди 13 грудних хребців, а у кролика може бути 12.
 4. У кролика крижі з чотирма відростками, у кішки - з трьома.
 5. У кроликів мала і велика гомілкова кістки зрослися, у кішок - немає.
 6. Ость лопатки у кішок висока, у кроликів - низька.
 7. Стегнова кролика має три рожна, тоді як у кішки тільки один.
 8. Жир кролика легкоплавкий, він тане прямо в руках, тоді як котячий відноситься до тугоплавким.