Різниця між зайцем і кроликом

Різниця між зайцем і кроликом

Чи замислювалися ви коли-небудь, ніж заєць відрізняється від кролика. Навіщо? Адже і так все ясно. Заєць - це дика тварина, а одомашнений заєць - кролик.

Насправді, саме так вважає більшість людей, але це найдосконаліше оману. Хоча, треба визнати, частка правди в цьому судженні все ж є: навряд чи вам вдасться побачити домашнього зайця.

Зайці і кролики - це різні тварини, що відносяться до загону Зайцеподібні. Вони дещо подібні зовні, мають спільні смаковими уподобаннями, у них спільні вороги, від яких вони, однаково петляючи, ховаються. Мабуть, це і все, що їх об'єднує. А ось відмінностей між зайцями і кроликами набагато більше.

Зміст статті

 • Географія поширення
 • Спосіб життя
 • Зовнішній вигляд
 • Потомство
 • Дитинчата
 • Приручение
 • Висновки Topinfoweb.com. ru

Географія поширення

Зайці живуть практично повсюдно. На більшу частину території планети вони були завезені людьми з європейського континенту. Виняток становлять лише Австралія і віддалені острови, де шанси зустріти зайця зведені до нуля.

Велика частина всіх кроликів світу живе в північній Америці. У Південну Америку кролики потрапили завдяки Міжамериканський обміну. Також кроликів можна зустріти і в інших місцях, крім Євразії. Тут вони замінені зайцями і якщо і бувають, то тільки в якості домашніх тварин.

Кролик до змісту ↑

Спосіб життя

Зайці - тварини-одинаки. Їх ніколи не зустрінеш в зграї і навіть парами. Вони живуть, де прийдеться на відміну від домашніх осілих кроликів, які риють собі нори, де і проводять більшу частину часу в колі сім'ї. До своєї нори кролики дуже прив'язуються, постійно її модернізують і покращують.

Кролик до змісту ↑

Зовнішній вигляд

Спосіб життя цих тварин істотно вплинув на їх зовнішній вигляд. І кролики, і зайці мають довгі вуха, міцні ноги, короткий хвіст і специфічні зуби. Але:

 • зайці набагато більші кроликів;
 • кролики мають одним забарвленням протягом усього життя, а зайці в залежності від пори року змінюють колір від білого взимку до сірого влітку;
 • у кроликів коротше вуха, так як вони дуже багато часу знаходяться в умовах обмеженого простору;
 • ноги у зайця, якому доводиться багато бігати і стрибати, довші і міцні, ніж у кролика, головним завданням якого є виривання нори.
до змісту ↑

Потомство

Незважаючи на те, що зайці і кролики відносяться до одного сімейства, схрещування їх між собою неможливо.

Зайці розмножуються протягом шести місяців з середини весни до середини осені, а кролики призводять потомство круглий рік.

Вагітність у кролиці протікає не більше календарного місяця, в той час як зайчиха носить дитинча близько 45 днів.

Заєць до змісту ↑

Дитинчата

Дитинчата кролика з'являються на світ абсолютно голі, сліпі, глухі і безпорадні. Кролиця довго і старанно обходить своїх малюків. Вона ніколи не буде годувати чужих кроленят, незважаючи ні на які обставини. Єдиний варіант характерний для одомашнених кроликів: можна підкласти кролиці чужих дитинчат, але тільки, щоб вік не перевищував п'яти-семи днів, в іншому випадку вона їх з'їсть.

Зайчата народжуються повністю сформованими. У них одночасно є шерсть, вони прекрасно бачать і чують, можуть практично після народження вживати дорослу їжу. Зайчиха не обтяжує себе турботою про дітей. Народивши дитинчат під яким-небудь кущем, вона найчастіше їх залишає назавжди. Якщо у неї прокидається згодом материнський інстинкт, вона цілком може нагодувати чужого зайченя, сподіваючись, що хтось точно також погодує і її дитинчат.

Заєць до змісту ↑

Приручение

Зайця приручити неможливо. У стародавні часи були зроблені спроби розводити зайців в домашніх умовах з метою отримання цінного хутра і смачного м'яса. Однак при першій же можливості зайці тікали в ліс. Спроби приручити кролика практично відразу увінчалися успіхом, тому і сьогодні нерідко можна зустріти в наших квартирах і подвір'ях цих пухнастих тварин.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

 1. Зайці крупніше кроликів.
 2. Зайці змінюють колір залежно від сезону, а кролики немає.
 3. Кролики живуть в норах, а зайці - де доведеться.
 4. Зайці - одинаки.
 5. Зайчиха рідше і довше виношує дитинчат, ніж кролиця.
 6. Крольчиха піклується про своїх (і тільки своїх) кроленят, а зайчиха залишає новонароджених зайченят.
 7. Зайчата народжуються з шерстю, хорошим зором і слухом, на відміну від кроликів.