Різниця між гасінням і варінням

Різниця між гасінням і варінням

Щоб подати своїм домашнім смачну їжу, господині використовують різні способи обробки продуктів, в тому числі гасіння і варіння. У кожному разі результат виходить особливим. Але чим відрізняється гасіння від варіння, і яким чином краще приготувати чергове блюдо? Розглянемо це детальніше.

Зміст статті

  • Загальні відомості
  • Порівняння
  • Таблиця

Загальні відомості

Гасіння - пов'язаний з приготуванням їжі процес, який дозволяє досягти м'якості і соковитості використовуваних продуктів. Багата структура страви і його особливий концентрований смак утворюються в результаті проникнення в інгредієнти вологого спека, здатного размягчать тверді тканини і робити їх ніжними і ароматними. При гасінні продукти насичують бульйон своїми соками, а поживні якості приготованих таким чином страв знаходяться на вищому рівні.

Варка - подвергание харчових продуктів потужній термічній обробці в рідкому або парообразной середовищі. Варка знаходиться в трійці перших з'явилися колись способів приготування їжі (до неї вже існували приготування на відкритому вогні багаття і запікання в золі). Причому спочатку кмітливість підказала первісній людині, як обійтися зовсім без посуду. Для цього випотрошену тушу наповнювали шматками льоду, скріплювали її краю, обкладали глиною і розводили на ній вогонь. Винахід посуду дозволило варінні стати найбільш часто вживаним кулінарним методом.

до змісту ↑

Порівняння

Інтенсивність кипіння

Низька температура - одне з головних умов отримання тушкованого блюда. Підігрів повинен здійснюватися так, щоб маса не могла повноцінно закипіти, а прислухавшись, можна було почути характерний звук томління.

При звичайному варінні відбувається бульбашкової кипіння. Однак для збереження вітамінів не слід допускати, щоб рідина вирувала занадто інтенсивно. Крім того, корисні речовини менше руйнуються, якщо продукти кладуться в уже киплячу воду.

Кількість рідини

В тому, скільки рідини додається в блюдо, також полягає відмінність гасіння від варіння. При гасінні вода, молоко або інша заливка покриває продукти максимум наполовину, а то й менше. Щоб інгредієнти готувалися рівномірно, їх необхідно час від часу помішувати або змочувати з усіх боків бульйоном. Сам процес гасіння повинен відбуватися під закритою кришкою. Утворені на ній краплі також будуть падати на продукти, що не занурені в варильну рідину, і змочувати їх.

Варка передбачає, що інгредієнти покриваються заливкою повністю. У процесі приготування треба стежити, щоб бульйон не втік. Правда, про це можна не турбуватися, якщо використовується мультиварка. У разі приготування їжі в звичайній каструлі багато відкривають кришку. Однак таким чином енергії витрачається більше, ніж якщо повністю закрити ємність і зменшити під нею газ так, щоб рідина рівномірно кипіла.

Тривалість приготування

Низька температура при гасінні продуктів обумовлює їх більш тривалу обробку. Крім того, інгредієнти перед самим гасінням зазвичай попередньо обсмажуються - так і колір страви стає більш привабливим, і поліпшується його смак.У сукупності часу на приготування їжі подібним методом йде набагато більше, ніж при варінні.

Використовуваний посуд

Продовжуючи розмову про те, в чому різниця між гасінням і варінням, варто згадати і про використовувані ємностях. Так, тушковані блюда смачніше всього виходять, якщо готувати їх в товстостінній посуді на кшталт качатниці або горщика. Для варіння можна застосовувати звичайну каструлю і навіть сковороду - головне, щоб продукти вільно в них містилися і рідина при кипінні НЕ вихлюпувалася.

до змісту ↑

Таблиця

Гасіння Варка
Мінімальна температура кипіння Висока температура кипіння
Додавання невеликої кількості рідини Інгредієнти покриваються заливкою повністю
Тривалий процес < Час готування менше Використання толстостенной посуду
Посуд - звичайна каструля