Різниця між кар'єрним і річковим піском

Різниця між кар'єрним і річковим піском

Сфера застосування піску дуже обширна. Особливо затребуваний даний матеріал в будівництві. Він додається в цемент і штукатурку, використовується при виготовленні бетону та скла, і це тільки частина великого списку. Пісок для зручності поділяють на кілька видів. Звернемо увагу на два з них, а точніше, розглянемо, чим відрізняється кар'єрний пісок від річкового.

Зміст статті

  • Видобуток піску
  • Порівняння

Видобуток піску

Назви видів піску вказують на місця його залягання і видобутку. Забір піску з рівнинного кар'єра зазвичай проводиться відкритим способом. Піщане родовище може розташовуватися відразу під пластом грунту. Але іноді воно виявляється і дуже глибоко - під грунтовими водами. Щоб дістатися до такого піску, здійснюється дренаж грунту. Крім того, є Косогірний кар'єри, що займають піднесені ділянки місцевості.

Видобуток річкового піску проводиться так званим підводним способом. Родовища цього матеріалу знаходяться на дні річок. Щоб виявити їх і витягти пісок на поверхню з-під товщі води, використовується спеціальне обладнання, в тому числі потужні насоси. Вони викачують донний матеріал і доставляють його до місця збору, після чого захоплена вода йде знову в річку, а пісок висушується.

до змісту ↑

Порівняння

З кар'єрів пісок беруть в великих обсягах, ніж з дна водойм, але такий матеріал не ідеально чистий.У змісті певного відсотка домішок грунту і полягає істотна відмінність кар'єрного піску від річкового. До цих домішок відносяться пилоподібні частки і глина. У деяких випадках, наприклад при прокладанні дорожнього полотна, кар'єрний пісок застосовується без додаткової обробки. Для підвищення якості матеріалу його промивають або просівають, звільняючи від каменів і великих фракцій.

Річковий пісок, завдяки місцю своєї дислокації в природі і технології видобутку, є дуже чистим. Він використовується, наприклад, при виробництві бетону. Оскільки пісок такого типу практично не засмічений сторонніми включеннями, його ціна помітно вище в порівнянні з неочищеним кар'єрним піском. У той же час пісок з кар'єру, пройшов обробку, теж коштує недешево.

До того ж зауважити, в чому різниця між кар'єрним і річковим піском, можна, розглядаючи піщинки того і іншого через лупу або в мікроскоп. Частинки річкового піску округлі і виглядають більш естетично. Причиною цього є їх тривала обкатка водою, яка веде до згладжування гострих граней.