Різниця між пітоном і удавом

Різниця між пітоном і удавом

Поняття "пітон" і "удав" багато людей використовують як слова-синоніми. Адже вони розуміють, що обидва терміни характеризують великих, потужних, неотруйних змій, які вбивають своїх жертв, задухи кільцями згорнутого тіла.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Пітони - це змії. Вони відносяться до сімейства пітона, до загону лускатих, класу Плазунів. Пітони неотруйні. На Землі відомо 9 пологів і 41 вид цих тварин. Все пітони поширені в так званому Старому Світі. Це - Африка, Південно-Східна Азія та Австралія. Класичним прикладом пітона є пітон ієрогліфий, зелений або тигровий пітон.

Іерогліфовий пітон

Удави - це змії. Вони відносяться до сімейства ложноногих, до загону лускатих, класу Плазунів. На планеті на сьогодні збереглося 13 пологів і 53 види цих тварин. Значне число видів живе в Новому Світі, і тільки чотири роду удава поширені в Африці, Південній Європі, Південно-Східної Азії та Австралії. Найвідомішим представником сімейства є анаконда. Саме їй належить рекорд в царстві змій з довжиною в 11, 43 м.

Анаконда до змісту ↑

Порівняння

Пітони воліють вологі тропічні і екваторіальні ліси. Вони з задоволенням селяться біля води, чудово лазять по деревах. Полювати і пересуватися за краще в темний час доби. Удави воліють ті ж вологі теплі лісу, люблять водні процедури.Так само вибирають ніч для полювання і здійснення основних фізіологічних потреб. У обох сімейств на морді є ямочки - термолокатори, що дозволяють їм без зусиль знаходити здобич.

Зовні пітони і удави дуже схожі. Розмір пітонів варіює від 60 см до 10 м, а й удави виростають до 10 м. Забарвлення обох сімейств тварин залежить від середовища, в якій вони проживають. Яскраво-зелені і плямисті - ті, які живуть на деревах. Бурі і буро-коричневі тварини - ті, які більшу частину часу проводять на землі.

пітона і удавів візуально можна відрізнити, оглядаючи голову. У пітонів є видатна надочноямкова кістка. У удавів очі не захищені ні видатної кісточкою, ні щитками. У пітонів є зуби на предчелюстних кістках, якими вони здатні утримувати здобич. Серед удавів є беззубі і зубасті види. Зуби при цьому виростають на межчелюстних кісточках. У обох сімейств кістки щелепи з'єднані еластичними зв'язками.

Для обох сімейств тварин характерна наявність рудиментарних поясів задніх кінцівок і кісток таза. Вони помітні у самців, у яких представлені у вигляді невеликих кігтеподібні виростів з боків анального отвору. Обидва сімейства рептилій мають парою легких. А ось в будові копулятивних органів є деяка різниця. У самців-пітонів в геміпенісах знаходиться рудиментарная кісточка. Тому у пітонів між недорозвиненими залишками задніх кінцівок проглядається "вбирається" пеніс, що відрізняє їх від удавів.

Ще одна істотна відмінність між двома групами тварин полягає у відтворенні потомства. Все пітони - це яйцекладущие тварини. Самки пітонів самостійно "висиджують" відкладені яйця.При цьому м'язи їх тіла скорочуються, нагріваючи такою роботою повітря в середині кільця на 15 ° C вище, ніж температура атмосфери. Особливо це важливо вночі, коли навіть в тропіках температура опускається нижче + 24 ° C. Процес насиджування триває близько двох місяців. А ось більшість удавів займаються Яйцеживородні. Тільки окремі види віддають перевагу відкладанню яєць.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Удави мають більш широкий ареал поширення, ніж пітони.
  2. У пітонів є видатна надочноямкова кістка, у удавів вона відсутня.
  3. Зуби є у всіх пітонів, але не у всіх удавів. При цьому у різних сімейств вони виростають на різних кістках щелепи.
  4. У самців пітонів в пенісі є рудиментарний кісточка. У удавів копулятивний орган у позашлюбний період не помітний.
  5. Все пітони - яйцекладущие, більшість удавів - яйцеживородні.