Різниця між портмоне і гаманцем

Різниця між портмоне і гаманцем

Сучасній людині без грошей, документів, візитних та кредитних карток вийти на вулицю практично неможливо. Всі ці життєво важливі дрібниці потрібні нам і в транспорті, і в магазині ... Та практично скрізь! А прибирати їх дуже зручно в створені спеціально для цих цілей компактні сумочки - їх асортимент в даний час просто величезний. Можна вибрати і гаманець, і портмоне. Ось тільки що віддати перевагу в кожному конкретному випадку? І в чому відмінності між цими вкрай необхідними сьогодні аксесуарами? Спробуємо розібратися.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Портмоне - невеликий гаманець з кількома відділеннями, призначений і для грошей, і для документів.

Гаманець - плоска маленька сумочка, зазвичай зі шкіри або тканини, яка використовується для носіння і зберігання готівки.

до змісту ↑

Порівняння

Звичайно, сьогодні гаманець - це не той древній мішок з полотна, який зав'язувався мотузкою і кріпився до поясу. Та й гроші в стародавні часи були зовсім іншими. А ось повсюдне поширення паперових купюр дало поштовх до появи плоских елегантних сумочок, в яких так зручно було розкласти розсортовані готівку.

Сучасний гаманець - переважно жіночий аксесуар. Зазвичай його довжина становить 17-20 см, а ширина - 8-10 см, що дозволяє складати в гаманець купюри, причому навіть найбільшого гідності, в розгорнутому вигляді.Таку річ через її габаритів дуже незручно носити в кишені, а ось в дамській сумочці вона розташовується просто відмінно. Компактне портмоне ж саме чудово поміщається в кишеню брюк або сорочки, що дуже зручно для чоловіків, які вважають за краще, щоб руки у них були завжди вільні. За розмірами портмоне менше гаманця, тому купюри в ньому зазвичай складаються навпіл: цілком вони просто не поміщаються.

Дамський гаманець

В гаманці зазвичай є і відділення з блискавкою, і потаємні кишеньки, і місця для візиток, дисконтних і кредитних карток. У всіх гаманцях в обов'язковому порядку присутній відділення для дрібниці, а ось в портмоне його може і не бути. Причому якщо таке відділення все ж наявна в портмоне, то закриватися воно буде виключно на застібку у вигляді кнопки, а ось в гаманці дрібниця може ховатися як за кнопкою, так і за засувкою. Портмоне - настільки аскетичний аксесуар, що він частенько обходиться і без загальної застібки, просто закриваючи. А ось у гаманця зовні, як правило, є або хлястик з липучкою, або застібка-кнопка.

Раз гаманець - прерогатива жінок, то і оформлення у нього завжди більш "веселе" і різнопланове, ніж у портмоне. Чоловіче портмоне - це сама солідність, воно повинно підкреслювати статус його власника і рідко коли має інший колір, крім чорного і коричневого. А ось гаманці бувають найрізноманітніших забарвлень, починаючи від стриманих і закінчуючи досить яскравими і привертають увагу. Виробники часто прикрашають гаманці намистинами, стразами, металевими блискітками, аплікаціями. Гаманці зазвичай мають більш згладжені кути, ніж портмоне. Справедливості заради варто помітити, що іноді в продажу зустрічаються і витончені, компактні жіночі портмоне: за їх зовнішнім виглядом відразу стає зрозуміло, що вони призначаються представницям прекрасної статі.

Слід зазначити і використовуються для цих аксесуарів матеріали. Портмоне роблять переважно зі шкіри гарною вичинки. Гаманець може бути і тканинним, і синтетичним, і замшевим, і власне шкіряним.

Чоловіче портмоне до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Гаманець більше портмоне за розміром: в ньому легко поміщаються великі купюри, в портмоне ж їх доводиться згинати.
  2. Портмоне бувають як чоловічими, так і жіночими, гаманець - виключно жіночий аксесуар.
  3. У всіх моделях гаманців присутній відділення для дрібниці, в портмоне його зазвичай не буває.
  4. Відділення для дрібниці в гаманці застібається на кнопку або засувку. Якщо ж воно є в портмоне, то використовується застібка-кнопка.
  5. Гаманець зазвичай має загальну застібку, а портмоне - немає.
  6. Портмоне, в порівнянні з гаманцем, відрізняється строгістю кольорів та оздоблення.
  7. Портмоне зазвичай шкіряне, гаманець може бути практично з будь-якого матеріалу.