Різниця між фіолетовим і бузковим кольорами

Різниця між фіолетовим і бузковим кольорами

Бузковий і фіолетовий кольори дуже схожі між собою. Більшість людей не бачать в них особливих відмінностей і оперують обома визначеннями для опису того чи іншого відтінку. Однак любителям живопису і дизайну даний підхід здається дещо неправильним і навіть обурливим. Спробуємо провести розмежування між фіолетовим і бузковим кольорами.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Фіолетовий - "холодний" тон спектра, одержуваний при змішуванні червоного і синього кольорів. Має позначення # 8B00FF.

Бузковий - різновид фіолетового кольору, що відрізняється більш світлим відтінком. Має позначення # C8A2C8.

до змісту ↑

Порівняння

Назва багатьох відомих нам відтінків безпосередньо пов'язано з джерелом їх походження: найменуваннями фруктів, ягід, квітів, каменів і т. Д. Взяти хоча б, наприклад, рожевий, персиковий, вишневий, салатовий, рубіновий і інші кольори. Часом легше провести аналогії зі зрозумілими і звичними речами, ніж описувати словами все відмінні риси відтінків. Так, згідно з цим принципом, назва "фіолетовий" походить від квітки фіалки. Даний відтінок є одним з семи основних кольорів райдужного спектра і виходить при змішуванні червоного і синього в однакових пропорціях. Вважається, що фіолетовий колір пригнічує вплив на нервову систему.

Бузковий - різновид фіолетового кольору, його більш світлий відтінок. Він відрізняється м'якою і ніжною палітрою, назва ж його походить від відомого рослини бузку. Для отримання бузкового відтінку необхідно також змішати червоний і синій кольори, проте відсоток червоного повинен бути більше. Світло-бузковий колір робить на людину заспокійливо дію.

Зліва - бузковий. Праворуч - фіолетовий

До речі кажучи, фіолетовий колір вважався раніше символом королів. У Китаї і Індії він означає траур і печаль. Надаючи сильний вплив на духовний стан людини, фіолетовий колір допомагає звільнитися від питаннях страхів і вчить черпати творчу силу зі свідомості. Випромінює скромність, радість і гідність. Буде органічно виглядати в інтер'єрі за умови поєднання з теплими відтінками або ж в розбавленому (бузковому) виді.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Фіолетовий - один з основних кольорів спектра, тоді як бузковий є лише його відтінком.
  2. Фіолетовий відрізняється більшою яскравістю і насиченістю.
  3. Фіолетовий колір виходить при змішуванні червоного і синього в однакових пропорціях, для отримання бузкового потрібно додати більше червоного.
  4. Фіолетовий колір пригнічує дію на нервову систему, бузковий ж, навпаки, заспокійливо.
  5. Бузковий колір органічно виглядає в інтер'єрі. Для декору приміщень фіолетовий колір підійде лише в поєднанні з більш теплими відтінками.