Різниця між психологом і психіатром

Різниця між психологом і психіатром

В США мало не кожен житель хоч раз в житті консультувався у професійного психолога. Звертатися до фахівця і розповідати про проблеми особистого характеру абсолютно не соромно. У нашій країні справи йдуть трохи інакше. Психолог, як професія, з'явилася не так давно, але вже завоювала популярність серед вступників до ВНЗ. Тільки пацієнти не дуже поспішають навідуватися до кабінету цього фахівця. Можливо, позначається менталітет. Але іноді здається, що кількість психологів на душу населення перевищує потребу в них. Крім усього іншого, психолога на пострадянському просторі довгий час плутали з психіатром. Так, і що гріха таїти, продовжують плутати досі. Тому пропонуємо вам розглянути деякі відмінності цих двох професій.

Зміст статті

  • Визначення
  • Напрями діяльності
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Психолог - фахівець, який здобув освіту в області психології і займається психологічним консультуванням людей. Фах психолога можна отримати в педагогічному, медичному, соціальному та інших університетах.

Психіатр - це фахівець, який отримав медичну освіту, що займається діагностикою, корекцією і лікуванням психічних розладів. Здобути освіту психіатра можна тільки в медичному вузі.

до змісту ↑

Напрями діяльності

Основним завданням консультує психолога є допомога людині в здобутті внутрішньої гармонії, подолання виниклих "пограничних станів" (т. Е. Коли людина перебуває на межі хвороби). Психологи займаються декількома видами діяльності, як то: допомога людям з психологічними проблемами, дослідження та експерименти в області психології, а також викладання дисциплін. Психолог може лікувати тільки "словом", виписати лікарські препарати він не має права, тому що, по суті, лікарем не є.

Робота психіатра на початковому етапі чимось схожа на роботу психолога - виявлення психічного розладу. Після чого починається його лікування. При цьому в ході його можуть застосовуватися як різні види психотерапії, так медикаментозні засоби.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Професію психолога можна отримати як в звичайному вузі, так і в медичному. Професію психіатра тільки в медичному.
  2. Психолог працює зі здоровими людьми, або людьми, які перебувають в "прикордонному стані", психіатр з людьми, які мають порушення психіки, тобто хвороба.
  3. Психолог не є лікарем, в той час як психіатр - лікар.
  4. Психолог може допомогти тільки консультацією і надати моральну підтримку, психіатр має право виписувати лікарські препарати.