Різниця між pSP-3000 і PSP go

Різниця між PSP-3000 і PSP go

За десяток років компанія Sony випустила безліч варіацій своєї портативної консолі PlayStation Portable, яка так полюбилася ігровим фанатам. Безсумнівно, розвиток смартфонів і мобільної індустрії ігор помітно відбилося на зниженні продажів портативних приставок. Незважаючи на високі продажі PSP Vita, останнього покоління портативної ігрової консолі, такі моделі, як "3008" або "go", все ще популярні серед російських геймерів, що не уявляють своє життя без ігор. До слова, модель PSP-3008 представляє собою локалізовану російськомовну версію PSP-3000, призначеної для Японії. Таким чином, моделі 3008 і 3000 ідентичні, чого не скажеш про різницю з PSP go, яка являє собою абсолютно новий пристрій з точки зору зміни поколінь. Власне кажучи, "гоу-модель" - це своєрідне відгалуження від серії, оскільки цілком закономірно вважати PSP Vita спадкоємцем 3000-й моделі.

Зміст статті

  • Порівняння
  • Таблиця

PlayStation Portable 3000 - консоль японського виробництва, випущена компанією Sony 14 жовтня 2008 року. Вперше 3000-я модель була презентована громадськості в серпні того ж року на заході "GC 2008". Консоль PSP-3000 являє собою моноблочну конструкцію з UMD-дисководом. У центрі ігрової приставки розташовується дисплей, по краях якого знаходяться блоки клавіш управління і дій.

PlayStation Portable 3000

PSP go - передостання модель портативної консолі, яка в корені відрізняється від попереднього покоління.По суті, PSP go, анонсована на виставці E3 в червні 2009 року, повинна була прийти на заміну PSP-3000, але, усвідомивши марність свого дітища, розробники моделі "go" закрили проект і випустили оновлену версію "3000" під новою назвою E1000. PSP go - це класичний слайдер, що складається з двох половинок. На верхній частині слайдера розташувався дисплей, а на нижній - аналоговий джойстик і кнопки управління. Подібну конструкцію компанія Sony використовувала в своєму смартфоні Xperia Play.

PSP go

Таким чином, основна відмінність PSP-3000 від PSP go полягає у формфакторі консолі. Але крім цього, у обох портативних приставок багато відмінностей, починаючи від розміру дисплея і приставки і закінчуючи наявністю вбудованої пам'яті і UMD-слота.

Порівняння

Перші покоління приставок PSP задовольнялися UMD-дисководом. По суті, він був єдиним "загрузчиком" ігор для консолі. У PSP go розробники прибрали UMD-слот, що призвело до збільшення автономності консолі і зменшення її ваги. Так, довжина моделі "go" скоротилася на 41 мм за рахунок того, що клавіші навігації були переміщені в нижню частину слайдера. Вага також знизився до 158 грамів (PSP-3000 - 189 г).

Відсутність дисковода позначилося на внутрішній пам'яті пристрою. У PSP go з'явилося 16 гігабайт вбудованої пам'яті, в той час як в 3000-й моделі було всього лише 64 Мб, і то призначених для системної прошивки. Саме ці 16 Гб передбачається використовувати для ігор, що завантажуються з сервісу PlayStation Network.

Ще одна помітна відмінність однієї моделі від іншої - це розмір дисплея. Якщо в PSP-3000, як і в попередників, застосовується 4, 3-дюймовий дисплей роздільною здатністю 480 x 272 пікселів, то в PSP go встановлений 3, 8-дюймовий екран з таким же дозволом.

Що стосується "заліза", то платформа в обох консолей єдина: мультимедіа-процесор Sony CXD1876 CPU, побудований на 32-бітному ядрі MIPS R4000 з тактовою частотою 333 МГц, 64 Мб оперативної пам'яті DDR SDRAM. Для збільшення обсягу пам'яті в PSP-3000 використовуються карти пам'яті формату MS Pro Duo, в той час як в моделі PSP go - більш компактні MS micro (M2).

Розміри консолей природним чином позначилися на обсязі акумулятора. Так, у великій 3000-й моделі встановлена ​​батарейка ємністю 1200 мА * год, а в більш компактній PSP go - акумулятор на 930 мА * ч. Але за рахунок відсутності UMD-диска чи витрат на читання диска час роботи консолей однаково - 6 годин.

Крім того, в PSP go з'явився довгоочікуваний Bluetooth, за допомогою якого можна підключити гарнітуру або бездротові навушники, а також передавати файли на інші пристрої. Wi-Fi присутній в обох моделях консолей.

натисніть на картинку для збільшення

Так в чому різниця між PSP-3000 і PSP go? Якщо ви все ще ставите цим питанням, погляньте на таблицю, розташовану нижче.

до змісту ↑

Таблиця

PSP-3000 PSP go
Присутній UMD-дисковод Компактні розміри і меншу вагу
Більший 4, 3-дюймовий дисплей Вбудована пам'ять 16 Гб
Формфактор приставки - моноблок Підтримка новішого формату карт пам'яті MS Micro
Ємний акумулятор на 1200 мА * ч Консоль являє собою слайдер
PSP-3000 перших модифікацій дешевше PSP go Наявність Bluetooth