Різниця між псоріазом і екземою

Різниця між псоріазом і екземою

Шкірні захворювання доставляють чимало клопоту людині. І для того щоб визначити, в чому їх причина, і отримати правильне лікування, необхідно якомога швидше відправитися до лікаря-дерматолога. Тільки фахівець може поставити правильний діагноз, провести обстеження і призначити лікування. Однак на початковому етапі непогано б знати, чим відрізняється одне захворювання від іншого. Це питання сьогодні ми розглянемо на прикладі псоріазу та екземи.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Псоріаз - це хронічне рецидивуюче захворювання шкіри людини, лускатий лишай. Захворювання не заразно і являє собою висипання на будь-якому місці шкірного покриву людини. Причинами виникнення псоріазу часто є нервово-психічні травми, вірусні та генетичні патології, порушення функцій ендокринних залоз і хвороби обміну речовин. Псоріаз може проявлятися в будь-якому віці, але в більшості випадків виникає починаючи з тридцяти років. Псоріаз - це один з найбільш важких і поширених дерматозів. При ньому у пацієнтів відбувається зміна не тільки на шкірі, але і на інших органах і системах. На шкірі проявляє себе у вигляді бляшок розміром до трьох сантиметрів, які покриті сріблясто-білими дрібними лусочками.Ці елементи можуть зливатися у великі бляшки або залишатися одиничними.

Псоріаз. Бляшка

Причиною виникнення екземи є порушення реактивності організму. У пацієнтів відзначається виражена реакція шкіри на звичайні дії: дотики, забої, подряпини. Екзема - це запалення верхнього шару шкіри. Найчастіше провідна роль у розвитку цього захворювання належить порушенню функцій вегетативної і центральної нервової системи. Також виникненню екземи сприяють деякі захворювання внутрішніх органів, наприклад гастрит, ентероколіт, глистяні інвазії.

Екзема на руці до змісту ↑

Порівняння

Найчастіше розпізнавання псоріазу не представляє ніяких труднощів для фахівця. Велику роль в даному випадку відіграє феномен стеаринової плями, тобто рясне лущення з лусочками, яке за формою нагадує стеаринової пляма. Після видалення лусочок на шкірі утворюється гладка блискуча поверхня. Феномен кривавої краплі теж є ознакою псоріазу, він характеризується капілярним кровотечею при видаленні псориатической плівки.

Екзема - це алергічний процес, який характеризується висипаннями і бульбашками на шкірі, при ній може спостерігатися більш сильне свербіння, ніж при псоріазі. Хвороба має нерізкі межі осередків ураження і протікає менш завзято, ніж псоріаз.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Псоріаз - системне захворювання, яке часто провокується нейрогенними факторами. Екзема ж має алергічну природу, але в якості провокатора цього захворювання можуть виступати стреси і нервові розлади.
  2. Псоріаз проявляє себе у вигляді лусочок, екзема - у вигляді бульбашок.