Різниця між псоріазом і дерматитом

Різниця між псоріазом і дерматитом

Псоріаз і дерматит - це шкірні проблеми, що мають деякі однакові прояви. Сверблячі острівці, формування лусочок, сильне запалення - все це може свідчити про розвиток будь-якого з двох захворювань. Однак більш глибоке порівняння дозволить отримати відповідь на питання, чим відрізняється псоріаз від дерматиту.

Як виглядають ураження шкіри

Одне із згаданих розладів - псоріаз - може мати такий вигляд:

Псоріаз

А це прояв дерматиту :

Дерматит < Порівняння

Яскравим симптомом обох захворювань є висип. При псоріазі вона складається з папул - невеликих піднімаються вузликів. Ці елементи схильні зростатися один з одним. В результаті формуються ущільнені плями, немов покриті застиглим парафіном, - таке враження створюється завдяки освіті на їх поверхні світлих сірих лусочок. Якщо поскоблить вражений на псоріаз ділянку, лущення обсипається, відкриваючи вологу плівку. При подальшому впливі можна побачити, як на оголеному місці дрібними крапельками просочується кров. Все це є важливими ознаками для діагностики названого захворювання.

Відмінність псоріазу від дерматиту полягає в місцях локалізації патологічних вогнищ. При першому ураженні бляшки, що володіють зазвичай чіткими контурами, частіше розташовуються на відкритих ділянках, в тому числі на ліктях і колінах, в області спини.Тим часом дерматит нерідко обгрунтовується в складках, наявних на тілі людини. Себорейная форма подібного недуги в багатьох випадках виявляється на шкірі голови. При цьому хворобливі ділянки не виступають сильно за кордон волосся, на противагу псоріазу, локалізованого в тому ж місці.

Дерматит можна розпізнати по більш інтенсивному почервоніння роздратованих ділянок. Причому чіткі контури вогнищ в такому випадку присутні не завжди. Запалення (особливо при атопічний дерматит) іноді в загальному поширюється по тілу і викликає свербіж підвищеної інтенсивності. Можлива поява пухирів, набряклості і навіть нагноєння, що не характерно для псоріазу. Якщо утворюються лусочки (себорейний дерматит), то вони мають не сіруватий, а жовтий відтінок. Ці частинки шкіри сальні, відокремлюються вони не так болісно.

У чому різниця між псоріазом і дерматитом ще? У тому, що тільки перший з них може крім шкіри охоплювати і нігті. Мало того, псоріаз в деяких випадках здатний серйозно вражати суглоби, що негативно позначається на їх рухової функції. Взагалі, мова йде про аутоімунному захворюванні з хронічним і найчастіше хвилеподібним перебігом. Лікувати його нерідко буває набагато важче, ніж дерматит. Втім, не варто завчасно ставити собі той чи інший діагноз. Для цього зазвичай необхідно спеціальне дослідження в рамках лабораторії. А цінну терапевтичну допомогу надасть досвідчений фахівець.