Різниця між прислів'ям і приказкою

Різниця між прислів'ям і приказкою

Прислів'я та приказки є відображенням мудрості багатьох поколінь, які не втратили століттями своєї актуальності. Багато років ці вислови були зведенням законів моральності і норм поведінки, безпосередньо впливали на формування духовності нації.
З раннього дитинства ми знаємо, що "справі час, а потісі годину" і слід "сім разів відміряти, щоб відрізати". Ми з легкістю оперуємо цими короткими, але настільки ємними фразами, не замислюючись, звідки вони з'явилися в нашому житті, чи є у них автор, чи зрозуміє сенс сказаного наш співрозмовник.

Поняття "прислів'я" і "приказки" настільки часто вимовляють разом, що вже не залишилося жодних сумнівів, що мова йде про одне й те ж словестного обороті. Насправді ж ці слова синонімами не є, а називаючи їх разом, найчастіше мають на увазі тільки прислів'я. Отже, чим прислів'я відрізняється від приказки? Зараз дізнаємося.

Зміст статті

  • Мова написання
  • Характер вираження
  • Розмір
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

прислів'ї "можна назвати народний вислів, що має цілком чітке наставляння, мораль, що містить деяку мудрість, повчальність.Зазвичай авторів прислів'їв визначити неможливо, проте в ряді випадків прислів'ями стають, пройшовши випробування часом, фрази з творів різних авторів. Найчастіше народну популярність отримують рядки з байок. Приказка

- це словесний оборот, метафора, стійкий вираз. Яскравими прикладами приказок можуть служити добре відомі "ведмежа послуга", "собака на сіні", "весільний генерал". Будь-яке з цих виразів з легкістю можна замінити іншими словами. Сенс при цьому збережеться, зміниться тільки забарвлення пропозиції.

І хоч поняття "прислів'я" і "приказка" мають цілком чіткі визначення, які дають змогу розмежувати їх, не завжди це вдається зробити з уявною легкістю.

Мова написання

Приказка - це словосполучення, для якого рима не характерна. Прислів'я ж найчастіше володіє не тільки римою, а й ритмом.

Прислів'я прості, в них немає складних слів і незрозумілих термінів. Вони були створені простим народом і для народу. Ці фрази лаконічні, конкретні, безапеляційні. Це істина, і з цією істиною сперечатися не варто.

Приказки мають під собою якийсь підтекст, іронію. Часто основна ідея виражається за допомогою образів, недомовленостей, перебільшень.

до змісту ↑

Характер вираження

Прислів'я - завершена самостійна фраза. Істинність цього виразу не викликає ні найменших сумнівів, адже далеко не кожне народне судження витримувало перевірку часом. Прислів'я повчає, наставляє, підказує, допомагає зробити правильний вибір.

І якщо прислів'я - це мудрість народу, то приказки - це його характер, його мова, його емоції.

Приказка є частиною будь-якого виразу, додаючи йому настрою, яскравості, образності.Як правило, приказки використовують в будь-якому контексті.

до змісту ↑

Розмір

Прислів'я передбачає виклад думки максимально коротко. Адже не дарма кажуть, що "стислість - сестра таланту". І хоча і є прислів'я з двох-трьох слів, частіше це все ж розгорнуті пропозиції. А ось для приказки така довжина є нормою, так як вони представляють собою словосполучення.

Досить часто приказки стають основою для виникнення прислів'їв.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

Прислів'я має повчальний зміст, а приказка передає емоційне ставлення до сказаного.

  1. Прислів'я є логічним, завершеним висловом, приказка виступає в складі пропозиції як словосполучення.
  2. Приказки зазвичай коротше прислів'їв, можуть бути підставою для виникнення останніх.
  3. Прислів'я, як правило, ритмічні і мають риму.