Різниця між протоколом та постановою

Різниця між протоколом та постановою

Державні органи в силу своєї компетенції можуть виносити різні процесуальні рішення. Протоколи і постанови є одними з найпоширеніших документів. Їх виносить і міліція, і прокуратура, і суд, і ГИБДД, а також інші державні органи. При цьому поняття "протокол" також використовується на побутовому, управлінському та дипломатичному рівні. У чому різниця між даними процесуальними рішеннями?

Протокол - це офіційний документ, написаний відповідно до правових вимог, що фіксує певні події і дії. Підготовка здійснюється особою, наділеним певними повноваженнями. Так, слідчий може скласти протокол огляду місця події, обшуку, вилучення документів. Вимоги до процедури в даному випадку будуть жорсткими. Секретар - протокол загальних зборів, судового засідання, а також інші офіційні документи.

Постанова - це документ, винесений уповноваженим державним органом, який стверджує їм своє рішення. Вони розрізняються між собою за сферою діяльності та законодавчої ієрархії. Так, Постанови Уряду РФ обов'язкові для виконання на території країни, в той час як постанови прокурорів - лише на території міста або району.Документ повинен бути підписаний уповноваженою особою та перебувати в гармонії з чинним законодавством.

Найбільше запитань виникає по протоколам і постановам, пов'язаним з порушенням ПДР. Про що потрібно пам'ятати, якщо Вас намагаються притягти до відповідальності? Протокол складається інспектором, в той час як вирішує винести особою, що веде адміністративний процес (суд або інший орган). Відповідно, різниться компетенція осіб, уповноважених дані документи складати. Протокол фактично не можна оскаржити, так як він підлягає обов'язковому розгляду. Але в ньому можна робити різні позначки ( "не згоден", "потрібно захисник" і т. Д.). Постанова ж оскаржити можна, проте внести туди будь-які записи не вийде.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Рівень події. Протокол лише фіксує певні дії, наприклад, перетин подвійної суцільної або проїзд на червоне світло, в той час як постанова позначає прийняття конкретного рішення (штраф, позбавлення права, попередження).
  2. Компетенція. Протокол складається інспектором, в той час як постанова найчастіше виносить суд, а співробітники ГИБДД - лише у виняткових випадках.
  3. Процедура оскарження. Протокол підлягає обов'язковому розгляду судом або іншим органом, провідним процес. Постанова ж можна оскаржити, склавши звернення до вищестоящого органу.
  4. Форма. У протоколі вказуються такі дані, як час, місце вчинення правопорушення, стаття нормативно-правого акту, який був порушений, підпис особи, що веде процес, а також відмітка про те, що з протоколом ознайомлений порушник. Постанова ж може виноситися і без участі особи, щодо якої ведеться процес, але з обов'язковим повідомленням про результати розгляду.