Різниця між товаром і послугою

Різниця між товаром і послугою

Кожен день ми користуємося транспортними послугами, послугами охорони здоров'я та освіти. Купуємо товари сільського господарства, легкої промисловості і фармакології. Просимо сусідку надати невелику послугу, і розповідаємо подрузі, що в улюбленому магазині на деякі товари оголошені знижки. При цьому ніколи не замислюємося, що означають такі звичні слова, і при цьому такі незрозумілі економічні терміни, як "товар" або "послуга".

Зміст статті

 • Визначення
 • Форма
 • Питання ціноутворення
 • Стандартизоване виробництво
 • Співвідношення виробництва і споживання
 • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Послуга - це певна вигода, яку одна людина надає іншому. Важливо також розуміти, що надання послуги обов'язково передбачає будь-яку дію чи виконання якогось процесу.

Зазвичай до послуг відносять:

 • транспорт, торгівлю, зв'язок,
 • фінанси, консультування,
 • організацію дозвілля, туризм, освіту, медицину, житлово-комунальне господарство, і багато іншого .

Особливого поширення сфера надання послуг отримала в розвинених країнах. Саме на них припадає близько 70 відсотків світового експорту і імпорту послуг.

Товар - це вироблений продукт, призначений для продажу або обміну. Товар повинен задовольняти ті потреби людини, для яких він був створений.

Товари можуть бути однорідними (наприклад, сировину) і неоднорідними (маються кілька складових); псуються (наприклад, продукти харчування, техніка) і не псуються (предмети розкоші).

до змісту ↑

Форма

Товар - помітний, він має матеріальну оболонку. Його можна помацати, розглянути. Підприємство має можливість складувати свої товари.

Послуга - невловима. Це певний процес, який не можна помацати, відчути і, природно, неможливо покласти на склад. Тому, щоб зацікавити споживача скористатися пропозицією саме даного постачальника послуг, необхідно створити комфортні умови, зовнішнє відчуття благополуччя, надавати шанобливий прийом клієнта, впливати на всі його органи чуття так, щоб він не тільки захотів повернутися, але і привів із собою ще кого-небудь .

до змісту ↑

Питання ціноутворення

Ціна товару складається з собівартості, відсотки прибутку виробника і продавця, виплати зарплат, вартості упаковки, податків, транспортних витрат і т. Д. У виробника і продавця не викликає ніяких труднощів підрахувати і обгрунтувати ціну.

Формування ціни на послугу, часто викликає утруднення. Виникає питання: "звідки взята така цифра". І, дійсно, її іноді дуже важко обґрунтувати.

до змісту ↑

Стандартизоване виробництво

Товар виготовляється за певними технологіями, має встановлений порядок виробництва і, досить часто, повинен відповідати ГОСТам. Товар, на відміну від послуги, можна запатентувати, встановити на нього право власності.

Послугу два рази однаково надати не можливо. Навіть якщо вона з разу в раз дається одною і тією ж компанією, то якість залежить не тільки від постачальника, але і від чіткості формулювання запиту, наявності інших клієнтів в цей же момент і т. Д.

до змісту ↑

співвідношення виробництва і споживання

Споживач, як правило, не присутній при процесі виготовлення товару. Товар виробляється і пропонується покупцеві в різних місцях і в різний час.

Послуга передбачає безпосередню участь споживача в процесі "виробництва" і вплив його побажань і вимог на кінцевий результат. Послуга, на відміну від товару, має властивість одночасності її виробництва і споживання.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

 1. Товар матеріальний і помітний, послуга - немає.
 2. Якість і зовнішній вигляд товару постійні, послуги - гетерогенні.
 3. Виробництво товару відокремлено від споживання. Послуга передбачає збіг цих етапів.
 4. Послугу зберігати неможливо. Товар можна складувати.