Різниця між в'язницею і колонією

Різниця між в'язницею і колонією

Перекладаючи старовинну прислів'я на сучасну мову, від багатства і тюрми не застрахований ніхто. Багатьох захоплює тема криміналу, так як цей світ часом розбурхує уяву. Як в художній літературі, так і в засобах масової інформації в'язниця і колонія часто ототожнюються, згадуючи як синоніми. Чи справді ці поняття нічим не відрізняються один від одного, або різниця між ними все ж є?

Тюрма - це загальне поняття, яке позначає виправної установи для осіб, які вчинили злочини і які потребують ізоляції від суспільства. Зміст в таких місцях передбачає істотне урізування прав і свобод громадян. Відмітна принцип знаходження у в'язниці - обмеження пересування, в тому числі і в її межах. Установа, як правило, являє собою окрему будівлю або групу будівель, об'єднаних єдиною лінією захисту, із суворим пропускним режимом.

Колонія - це великий селище, де утримуються особи, засуджені до позбавлення або обмеження волі. Така установа має всі ознаки міста: тут є житлові бараки, робочі зони, власні магазини, котельня, адміністративна частина. Режим утримання в колонії, як правило, вільніше, ніж у в'язниці. Однак окремі установи, навпаки, покликані максимально обмежити права людини.

Як у в'язниці, так і в колонії засуджені можуть міститися в умовах особливого, суворого або звичайного режиму.Він встановлюється за вироком суду і призначається відповідно до вимог кримінального кодексу. У цьому сенсі дані пенітенціарні установи відрізняються від СІЗО, де містяться обвинувачені і підозрювані.

Однак у в'язниці пересування укладених зведено до мінімуму: на прогулянку (в робочу камеру) і назад. Периметр постійно контролюється, вільне ходіння заборонено. Щоб потрапити до в'язниці, потрібно бути рецидивістом або здійснити тяжкий або особливо тяжкий злочин. Осіб, хворих на тяжкі захворювання, а також дітей можна направити лише в колонію.

В виправну колонію із суворим режимом можуть потрапити тільки чоловіки, які або вперше скоїли особливо тяжкий злочин, або в діях яких вбачається звичайний або небезпечний рецидив злочинів. Умови утримання тут дуже суворі, засуджені навіть не можуть переміщатися в повний зріст і без наручників.

До в'язниці ж потрапляють особи, які вчинили особливо тяжкі злочини, в діях яких вбачається особливо небезпечний рецидив, або ті засуджені, хто постійно порушує режим відбування покарання (як кажуть представники пенітенціарної системи, "сидять в отріцалово"). Тюрма і колонія покликані виконувати одні і ті ж функції, однак за своїми особливостями вони істотно розрізняються. Сидіти в чотирьох стінах морально важче, ніж перебувати в своєрідному "закритому місті".

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Пересування. У в'язниці укладеним заборонено виходити з камери інакше, як на прогулянку, на побачення або на зустріч зі слідчим (адвокатом). У колонії вони можуть відвідувати робочу зону та інші місця відповідно до режиму.
  2. Робота. У колоніях, як правило, укладені забезпечені працею, який вони виконують в спеціальних бараках, за що навіть отримують зарплату.У в'язниці максимум є кілька робочих камер, але в основній своїй масі засуджені сидять без діла.
  3. Строгість. Колонія - це саме те місце, де засуджені виправляються. У в'язницю відправляють рецидивістів, шанси на реабілітацію яких - мінімальні.
  4. Типи установ. Тюрма представлена ​​лише однією альтернативою, в той час як колонія може бути виправній, виховної (для неповнолітніх), лікувальної.