Різниця між принтером і сканером

Різниця між принтером і сканером

Поки ще не настало століття МФУ, подивимося уважніше на принтери і сканери. Ці два типи пристроїв істотно полегшили життя і офісу, і домашнім комп'ютерних систем, і завдяки їм цифрові формати надання інформації настільки міцно прописалися в нашому побуті. Часто принтер і сканер, як пристрої діаметрально протилежною функціональності, об'єднують в одне заради економії простору.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Принтер - периферійне комп'ютерне пристрій, що переносить зображення з цифрового формату на матеріальний носій, переважно папір, без створення друкованої форми.

Сканер - периферійне комп'ютерне пристрій, що копіює зображення з поверхні матеріального носія в цифровий формат.

до змісту ↑

Порівняння

Обидва пристрої являють армію необхідної оргтехніки, тільки принтер працює на висновок інформації, а сканер - на введення. Ми створюємо на комп'ютері документ, текстовий або графічний, і роздруковуємо його на принтері. Ми беремо носій зображення або тексту, здійснюємо сканування і працюємо з його цифровий копією - це вже зі сканером.

Сучасні моделі принтерів (лазерні та струменеві) створюють зображення в якості "один до одного", в тій же роздільній здатності і масштабі, що пропонує джерело, якщо настройки не змінені вручну.Сканери ж, при недостатньому вирішенні, можуть створювати цифрові копії матеріального носія невисокої якості. Щоб покращити отриманого зі сканера зображення або тексту потрібно спеціальне програмне забезпечення.

І принтер, і сканер безпосередньо взаємодіють з комп'ютером. В основі роботи сканера лежить принцип створення фотографій: фактично пристрій фотографує в режимі "один до одного" задану поверхню. Для роботи з принтером потрібно витратні матеріали - тонер, папір, в тому числі і спеціальна, сканер же працює тільки з джерелом.

Принтеру застосування знайти легше, ніж сканеру: створення і роздрук документів значно скоротили час "паперової" роботи. Однак сьогодні, з приходом цифрових гаджетів, паперові листи починають поступово зникати з багатьох сфер життя: наприклад, курсові роботи вже не потрібно роздруковувати, достатньо здати флешку з документом. Сканер ж, що дозволяє відмовитися від перенабор текстів і ввести в комп'ютер зображення, залишається корисним при роботі, наприклад, з архівами. Цифрові фото не вимагають сканування, електронні видання теж, а традиційні друковані аркуші швидко відходять у минуле. Однак якщо буде потрібно швидко передати пакет копій документів по електронній пошті, наприклад, - сканер поки ще незамінний.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Принтер призначений для виведення інформації на матеріальному носії, сканер - для введення з нього в систему.
  2. Принтеру потрібні витратні матеріали для створення копій, сканера - тільки исходник.