Різниця між ґрунтовкою і фарбою

Різниця між ґрунтовкою і фарбою

Грунтовка і фарба відносяться до складів, що наноситься на поверхню предметів. У кожного з цих матеріалів - своє призначення. Розглянемо, чим відрізняється грунтовка від фарби і чи можна при виконанні робіт замінювати їх один на одного.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
    • Призначення
    • Склад

Визначення

Грунтовка - склад, який використовується для створення якісного зчеплення між різними матеріалами.

Грунтовка

Фарба - склад, за допомогою якого на поверхні предметів створюється кольорове декоративне покриття.

Фарба до змісту ↑

Порівняння

до змісту ↑

Призначення

Зупинимося детальніше на цілях застосування кожного з складів, адже саме в цьому - ключова відмінність грунтовки від фарби. Так, грунтовка обов'язково використовується в тих випадках, коли потрібно покрити будь-яким матеріалом неміцну поверхню. Наприклад, необхідно прогрунтувати перед наклеюванням шпалер обштукатурену стіну. Склад зв'яже фракції штукатурки і зробить її набагато міцніше.

Крім зміцнення поверхні, грунтовка забезпечує більш щільне з'єднання з нею наноситься згодом матеріалу. Наприклад, фарба або плитка на підготовленої таким чином основі буде триматися набагато краще і прослужить багато років. А якщо шар грунтовки наноситься на метал, то цим ще й забезпечується захист від корозії.

Яке призначення фарби? В першу чергу це створення того декоративного ефекту, який ми спостерігаємо при погляді на пофарбовану поверхню. Але на цьому функції фарби не закінчуються. Утворене складом полімерне покриття має ряд властивостей. Воно захищає основу від несприятливих впливів, запобігає гниттю або корозію матеріалу, забезпечує вогнезахист.

до змісту ↑

Склад

В грунтовці міститься мало пігментів. У той же час в складі даної субстанції є спеціальні компоненти, що дозволяють їй відмінно "прилипати" до різних основ. При цьому утворюється шорстка поверхня, з якої дуже міцно зчіплюється інший матеріал.

В фарбі пігменти складають істотну частину. Тип пігменту визначає колір покриття і його стійкість до дії різноманітних факторів. Також фарба містить сполучні, які грають роль плівкоутворювачів, і розчинники, що роблять фарбу не настільки вузький і більш зручною для нанесення.

Багато хто задається питанням, в чому різниця між ґрунтовкою і фарбою, сподіваючись заощадити. Адже покрити поверхню двома шарами грунтовки вийшло б дешевше, ніж наносити фарбу на грунтовку. Фахівці не радять замінювати один склад іншим. Тільки "в зв'язці" вони утворюють цілісну систему, де кожен компонент виконує конкретне завдання: грунтовка забезпечує просочення і адгезію, фарба дає плівку, глянець і гарантує стійкість кольору.