Різниця між гордістю і гординею

Різниця між гордістю і гординею

Слово "гордість" має походження від старослов'янського "гр'д'", яке, можливо, має грецьке коріння. В латині є схоже за звучанням слово "gurdus" - "дурний". Пояснення у поняття наступне: гордість - це емоція, що виникає не тільки як наслідок своїх успіхів, а й успіхів чужих. Другий варіант тлумачення цього слова - самоповага, почуття власної гідності.

Гординя має те ж походження, що і гордість. Але ось значення у нього дещо інше: зарозумілість, непомірна гордість, що виходить з егоїзму.

В літературі ці слова часто замінюють один одного, і ототожнюють, але все ж, вони мають кілька різний відтінок.

Вживання слова

"Гордість" і "гординя" при вживанні мають різні відтінки. Гординя частіше використовується з негативним, наприклад "угамуй свою гординю" або "гординя розум затьмарює". А ось вживання слова "гордість" має дещо інший відтінок, наприклад "я пишаюся своєю Батьківщиною", "я гордий, що є такі люди на землі" і т. Д.

Практично у всіх релігіях гординя - гріх. Крім усього іншого, гріх, що веде до інших гріхів. З точки зору людини віруючої, гордість і гординя - ідентичні поняття.

Деякі аспекти сприйняття гордості і гордині

Звичайно, сприйняття цих понять індивідуально. Але, тим не менш, з точки зору філософії, гордість допомагає людям удосконалюватися, ставити нові цілі. А гординя нерідко заважає адекватно сприймати себе і свої проблеми. Гординя підносить над іншими людьми, але це піднесення не має під собою підгрунтя. Тому веде до деградації.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Гордість як емоція виникає не тільки внаслідок своїх, а й чужих успіхів, гординя - тільки успіхів власних.
  2. При вживанні гордість має позитивний відтінок, а гординя - негативний.
  3. Гордість - це почуття власної гідності, а гординя - зарозумілість.
  4. Гордість дозволяє ставити нові цілі, а гординя заважає йти навіть до тих цілей, які зрозумілі й зрозумілі.