Різниця між президентом і царем

Різниця між президентом і царем

У всі часи влада притягувала людей, але якщо кілька століть назад її можна було завоювати, то зараз з'явилася можливість обійняти найвищу посаду держави щодо мирним шляхом. На даний момент багато експертів ототожнюють президентів з царями, хоч дане порівняння і не є коректним. У чому ж насправді відмінність між зазначеними статусами?

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Президент - це виборна посада, яка формується шляхом парламентського, партійного чи загальнонародного голосування. У більшості держав світу даний пост є центральною ланкою державного управління, а його володар наділений широкою повнотою влади.

Цар - це успадковані слов'янський титул, який передається від батька до сина (дочки) і легітимний при підтримці певних соціальних шарів. Монарх мав необмежену повнотою влади, а монарший статус переймався за певними правилами (як правило, найстаршому синові правителя).

до змісту ↑

Порівняння

Царями народжуються, а президентами - стають. Монарші особи нікому не підкоряються і слухаються тільки себе. У рідкісних випадках їх може спробувати змістити раду старійшин, але на практиці це відбувається дуже рідко. Президент змушений слухати як народна думка, так і інші державні органи.Як правило, його влада стримується іншими важелями: парламент, суд, армія і т. Д.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Авторитарні режими часто називають своїх перших осіб "президентами", хоч їх легітимність і знаходиться під великим питанням.
  2. Принцип формування. Президент обирається шляхом голосування, а цар, походження якого не викликало сумнівів, автоматично ставав главою держави.
  3. Повнота влади. У своїй діяльності президент підпорядковується законам, при недотриманні яких його можуть зняти з посади. Цар діє на свій розсуд, і ніхто не може обмежити його владу, за винятком ради старійшин або аналогічного органу.
  4. Легітимність. Правомірність президента визнається після рішення ЦВК. Легітимність царя ні у кого не викликає сумнівів.
  5. Догляд з влади. Президент вільно може покинути посаду, призначивши дострокові вибори. Цар може відмовитися від престолу лише на користь іншої монаршої персони.
  6. Тривалість служби. Президента обирають на певний термін, цар править до тих пір, поки не припинить фізичне існування, чи не буде отречён від престолу.