Різниця між present Perfect і Past Simple

Різниця між Present Perfect і Past Simple

Дії, які відносяться до кожного з трьох основних часів (минулого, сьогодення та майбуття), можуть відрізнятися за характером. Але якщо в російській мові немає окремих граматичних категорій для вираження таких нюансів, то англійська розпорядженні цілою системою, що включає в себе 12 базових тимчасових форм. Порівняємо дві з них, а точніше, з'ясуємо, чим відрізняється Present Perfect від Past Simple.

Зміст статті

  • Загальні відомості
  • Порівняння

Загальні відомості

Говорячи по-російськи, мова йде про справжній скоєному і минулому простому часи. Багато хто плутає їх між собою тому, що в обох випадках дії мають відношення до минулого, а пропозиції, де дієслова стоять в різних формах, переводяться схоже або однаково:

James has arrived . - Джеймс приїхав .

James arrived at 6 o'clock . - Джеймс приїхав о шостій годині .

до змісту ↑

Порівняння

Отже, кожна з обговорюваних форм часу висловлює те, що сталося. Проте відмінність Present Perfect від Past Simple є помітне. Першу з цих форм доречно використовувати при бажанні підкреслити результат події, що створює особливу ситуацію в сьогоденні. Present тут вказує не на час дії, а на той момент, коли актуальні його наслідки:

I have bought а cake . - Я купив торт . (І зараз ми будемо його їсти / І хочу подарувати його вам / Подивіться, як апетитно він виглядає!)

Тим часом метою вживання в мові Past Simple є повідомити про самому дії без натяку на його результат, констатувати факт.При цьому стає важливим час події:

Did you bu y а cake yesterday ? - Ти купував вчора торт ? (Питаю цікавить тільки дія, результат не важливий.)

Час в випадку з Past Simple є зрозумілим з контексту або, як в останньому прикладі, позначається обставинні словами. Крім yesterday можуть зустрічатися такі конкретні покажчики часу: on Friday, last month, in 1984, 11 days ago і подібні до них.

В пропозиціях, що відносяться до Present Perfect, часто не називається ніяке час. В інших випадках вживаються слова, що позначають невизначений час або повторність: ever, seldom, never, several times та інші. Якщо відрізок часу, в який щось сталося, ще триває, то використовуються певні покажчики: all day, this evening, this week . Крім того, маркерами цієї тимчасової форми є: just, lately, so far, since та інші.

Слід також згадати, в чому різниця між Present Perfect і Past Simple щодо правил їх утворення. Скажімо спочатку про Present Perfect. У ньому конструкції всіх типів - стверджувальна, питальна та негативна - утворюються за участю допоміжного дієслова to have, основний дієслово між тим завжди вживається в третій формі:

We have just seen him . - Ми тільки що його бачили .

Have you ever eaten avocado ? - Ти коли-небудь їв авокадо ?

Alice has not changed at all . - Аліса зовсім не змінилася .

В Past Simple затвердження допоміжне дієслово не містять, а основний при цьому вживається в другій формі. У питальних і негативних конструкціях в якості допоміжного використовується дієслово did, основний же береться в формі інфінітива:

Last week all of us went to the concert . - На Минулого тижня ми всі ходили на концерт .

When did your sister begin to study English ? - Коли твоя сестра початку вивчати англійська ?

I did not meet him on Tuesday . - У вівторок я його не зустрічав .