Різниця між борошном вищого сорту і борошном першого сорту

Різниця між борошном вищого сорту і борошном першого сорту

Борошно, яка продається в магазинах, найчастіше відноситься до вищого або першого сорту. У чому полягає сутність подібної класифікації?

Зміст статті

 • Що таке борошно вищого сорту?
 • Що таке борошно першого сорту?
 • Порівняння
 • Таблиця

Що таке борошно вищого сорту?

Даний продукт досить легко визначити на дотик. Справа в тому, що якщо взяти борошно вищого гатунку і розтерти між долонями або пальцями, вона розподілиться по їх поверхні дуже тонким шаром, подібно пудрі. Це обумовлено тим, що у відповідному продукті практично відсутні крупинки. Величина часток борошна вищого сорту не перевищує 40 мкм. У структурі даного продукту майже немає клітковини, а також елементів зернових оболонок.

Борошно вищого сорту - білого кольору, іноді з кремовим відтінком. Цей продукт ідеальний для випікання хліба, оскільки надає йому великий обсяг і рівномірну пористість. Борошно вищого сорту також задіюється при виготовленні різних типів тесту, як елемент соусів і заправок.

Слід зазначити, що випічка на основі розглянутого продукту відрізняється високою калорійністю. Якщо вживати велику кількість хліба і булочок на основі борошна вищого гатунку, можна спровокувати появу зайвої ваги.Крім того, клейковина, що міститься в борошні, уповільнює травлення, внаслідок чого організм не занадто ефективно засвоює вітаміни, які в той же час в даному продукті містяться в значній кількості.

Хлібобулочні вироби з борошна вищого гатунку досить швидко черствіють. Тому вживати їх в їжу бажано якомога свіжішими.

до змісту ↑

Що таке борошно першого сорту?

Розглянутий вид борошна, як і перший продукт, на дотик дуже м'який, має білий колір - але з невеликим жовтим відтінком. Розмолоти борошно першого сорту теж дуже дрібно: розмір її часток не перевищує 60 мкм.

В складі продукту, про який йде мова, є також досить великий відсоток клейковини. Це зумовлює можливість виготовлення на основі борошна першого сорту дуже еластичного тесту, з якого можна випікати об'ємні хліб і булочки стійкої форми.

Смакові якості хлібобулочної продукції на основі даної борошна також дуже високі. Рекомендується використовувати даний продукт для випікання здобні видів виробів - наприклад, пирогів, млинців, пельменів, деяких видів макаронів.

Хлібобулочна продукція з цього виду борошна трохи менш калорійна і черствіє повільніше, ніж вироби з продукту вищого сорту.

Крупность борошна вищого сорту приблизно в півтора-два рази вище, ніж відповідний показник, що характеризує продукт першого сорту. Зольність борошна вищого сорту - приблизно 0, 55%, в той час як першого - близько 0, 75%.

до змісту ↑

Порівняння

Ми можемо виділити, звичайно ж, не одна відмінність борошна вищого гатунку від борошна першого сорту. Різниця між ними простежується:

 1. в кольорі;
 2. в граничному розмірі частинок;
 3. в крупності;
 4. в зольності;
 5. в калорійності;
 6. в застосуванні;
 7. у впливі на черствість хлібобулочних виробів.

Параметрів для порівняння розглянутих продуктів досить багато. Спробуємо більш наочно відобразити те, в чому різниця між борошном вищого сорту і борошном першого сорту, у невеликій таблиці.

до змісту ↑

Таблиця

Борошно вищого сорту Борошно першого сорту
Що спільного між ними?
Обидва сорти борошна - м'які на дотик, майже не містять елементів зернових оболонок
У чому різниця між ними?
Має білий колір, як правило, з кремовим відтінком Має білий колір, як правило, з жовтим відтінком
Граничний розмір часток - 40 мкм Граничний розмір часток - 60 мкм
Має вдвічі меншу крупність Має вдвічі більшу крупність
Має зольність порядку 0, 55% Має зольність порядку 0, 75%
Більш калорійна Менш калорійна
Особливо хороша для випічки хліба, здобних виробів < Особливо хороша для виготовлення здобні виробів Хліб і булочки на основі борошна вищого сорту черствіють швидше
Хліб і булочки на основі борошна перв го сорту черствіють повільніше