Різниця між пребіотиками та пробіотиками

Різниця між пребіотиками та пробіотиками

Сьогодні дуже часто можна почути про користь лактобактерій і біфідобактерій, однак мало хто точно знає, що саме ховається за термінами пробіотики і пребіотики. Сьогодні ми постараємося прояснити, що позначається двома цими поняттями і яка між ними різниця.

Визначення

Прибуток - це живі мікроорганізми (бактеріального походження), які є частиною нормальної мікрофлори кишечника звичайного здорової людини. Вони використовуються у вигляді добавок до їжі як самостійно, так і в молочних продуктах: йогуртах, кефірі. До пробіотиків належать біфідобактерії та лактобактерії, а в деяких випадках - дріжджі. Прибуток не роблять ніяких побічних ефектів на організм людини, не викликають алергію і зберігаються тільки в холодильнику. Це ідеальний засіб для дієтичного харчування, яке за нетривалий термін покращує роботу кишечника і відновлює мікрофлору, порушену через захворювання і прийому антибіотиків.

Пребиотики - це компоненти їжі, які не перетравлюються в верхньому відділі травного тракту. Вони позитивно впливають на здоров'я людини, оскільки стимулюють зростання корисних бактерій (біфідобактерій і лактобактерій) в товстій кишці. Пребіотики теж не відносяться до лікарських засобів, проте саме вони відповідають за нормалізацію травлення, допомагають при запорах, газоутворення, проносі.До них відносяться часник, жито, вівсянка, артишоки, цикорій.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Прибуток - це живі мікроорганізми, пребіотики - це залишки їжі, які стимулюють ріст лактобактерій і біфідобактерій.
  2. Прибуток містяться в йогуртах, кефірі, молочних продуктах. Пребіотики - в кашах, часнику, артишоках.