Різниця між pPPoE і PPTP

Різниця між PPPoE і PPTP

Налаштування мережі вимагає мінімальних знань про протоколах з'єднань і їх застосуванні. Коли роутер вимагає вказати тип з'єднання, помилка у виборі може привести до відмови в підключенні до мережі. Розбираємося разом, з чим їдять протоколи PPPoE і PPTP.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

PPPoE - мережевий протокол канального рівня передачі кадрів PPP за допомогою підключення Ethernet.

PPTP - тунельний протокол передачі IP-пакетів з PPP кадрами.

до змісту ↑

Порівняння

Різниця між PPPoE і PPTP для користувача, перш за все, полягає в надійності першого і здатності його до аутентифікації і шифрування. PPTP створює тунельний захищене з'єднання з сервером в незахищеній мережі. Службові пакети в PPPoE займають мінімум трафіку, що благотворно позначається на швидкості: при рівних умовах протокол PPPoE забезпечує обмін даними швидше, ніж PPTP. Крім того, в PPTP за рахунок специфіки протоколу і обміну даними з сервером постійно працюють два паралельних підключення за схемою клієнт-сервер: по одному передаються власне дані, інакше - службова інформація.

PPPoE і PPTP встановлюють з'єднання типу точка-точка, тільки PPPoE встановлює його поверх Ethernet, а PPTP - поверх IP. Застосовується PPPoE для підключень, яким потрібна надійна аутентифікація, наприклад, підтвердження реєстрації в мережі провайдера за допомогою пари логін-пароль.PPTP застосовується частіше в якості підключення в віртуальної приватної мережі.

PPPoE протокол вимагає знаходження клієнта і сервера в одній підмережі, PPTP дозволяє їм перебувати в різних. Деякі моделі роутерів не можуть підняти одночасно локальну мережу і PPPoE-з'єднання, тому останнім замінюється на PPTP при відповідній настройці.

PPTP, як заснований на IP протокол, дуже залежимо від IP-мережі. Нестабільність її або привласнення іншій машині вже наявного IP адреси обривають підключення, і тим частіше, чим складніше настройки підключення. Невірні дані мережевого інтерфейсу не дадуть підключитися, тоді як PPPoE при будь-яких настройках свою задачу виконає. PPTP потребує докладання рук і часто - специфічного обладнання. PPPoE піднімається на будь-якому обладнанні з будь-якою операційною системою, і настройки автоматичні - найчастіше непогана реальність.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. PPTP працює з IP-пакетами з кадрами, PPPoE - з кадрами.
  2. PPTP працює в середовищі IP, PPPoE - в середовищі Ethernet.
  3. Швидкість передачі даних PPPoE вище.
  4. PPTP менш надійний.
  5. PPPoE легше налаштовується.