Різниця між пудрою і рум'янами

Різниця між пудрою і рум'янами

Кожна поважаюча себе жінка прагне виглядати привабливо в очах представників протилежної статі. Це досягається за допомогою ефектного вбрання, стильної зачіски, оригінальних аксесуарів і грамотно підібраного макіяжу. Заглянувши в косметичку сучасної леді, можна знайти безліч найрізноманітніших засобів. Туш, тіні, лак, крем - їхнє призначення відомо всім без винятку. Чого не скажеш про пудрі і румянах, які використовуються значно рідше. Багато пані просто не усвідомлюють вигоди від їх придбання, вважаючи подібні покупки марною тратою грошей. Розглянемо докладніше, чим відрізняється пудра від рум'ян і якими властивостями володіють ці косметичні засоби.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Таблиця

Визначення

Пудра

Пудра - дрібний порошок, який використовується для нанесення на шкіру в косметичних цілях . Являє собою ароматизовану тонкодисперсную однорідну суміш органічних і мінеральних речовин. Застосовується для поліпшення кольору обличчя, усунення жирного блиску і захисту шкіри від негативного впливу навколишнього середовища. Виробляється в порошкоподібної, спресованої і рідкій формі. Прообраз сучасної пудри був винайдений ще в Стародавньому Єгипті, а в епоху розквіту Еллади свинцевими білилами стали користуватися і гречанки. Протягом століть різні народи вдавалися до допомоги борошна, охри, білої глини і навіть екскрементів крокодила, щоб зробити свою шкіру більш світлою і матовою.У XVII-XVIII століттях в Європі були розроблені спеціальні книжечки з покритими біло-рожевою фарбою сторінками. Вирвані листочки дами використовували для натирання обличчя.

Рум'яна

Рум'яна - різновид декоративної косметики, покликаної підкреслювати вилиці і надавати обличчю більш свіжий вигляд. Являють собою кольоровий порошок, який виготовляється на основі тальку і наноситься на область щік за допомогою кисті. Як барвник можуть виступати рожева вода, сафлор (дикий шафран), а також з'єднання карміну з гідроксидом амонію. Існують два основних види рум'ян: рідкі та на жировій основі. У стародавні часи альтернативою даному косметичного засобу виступали ягоди шовковиці, буряк і полуниця. В середні віки в моді була аристократична блідість. Колишню популярність рум'яна завоювали лише в 1553 році завдяки Катерині Медичі. Ними стали користуватися не тільки жінки, а й чоловіки. Цікаво, що в Вікторіанську епоху, коли застосування косметики стало вважатися верхом непристойності, дівчата почали щипати себе за щоки з метою фарбування їх в рожевий колір.

до змісту ↑

Порівняння

Для початку поговоримо про призначення розглянутих засобів. Пудра використовується переважно для маскування дефектів шкіри: жирного блиску, зморшок, вугрів і т. Д. Також вона виступає фіксатором тонального крему або іншої основи під макіяж, що має схильність до розтікання. Що ж стосується рум'ян, то вони застосовуються для додання шкірі більш свіжого вигляду і моделювання форми обличчя. Даний косметичний продукт є невід'ємною частиною театрального гриму і допомагає підкреслити юний вік персонажа.

Ще одна відмінність пудри від рум'ян полягає в тому, що останній засіб володіє більш насиченими і різноманітними квітами.У ньому зазвичай явно простежуються червонуваті, рожеві або сливові відтінки. Також можна зустріти рум'яна персикового, абрикосового, апельсинового, каштанового, мідного кольорів. Найчастіше на прилавках магазинів представлені цілі набори засобів з найрізноманітнішою палітрою. Пудра ж не може похвалитися таким багатством відтінків. Вона представлена ​​переважно в нейтральних і спокійних тонах: білому, жовтому, рожевому, бронзовому і персиковому. Косметичний продукт продається поштучно, а не в наборах. Також варто відзначити, що пудра наноситься на все обличчя, іноді із захопленням шиї. Рум'яна застосовуються більш локально. Ними підкреслюють в основному вилиці, а в окремих випадках - верхню повіку.

Підіб'ємо підсумок, в чому різниця між пудрою і рум'янами.

до змісту ↑

Таблиця

Пудра Рум'яна
Використовується для маскування дефектів шкіри і в якості закріплювача основи під макіяж Незамінні для додання шкірі свіжого вигляду, коригування пропорцій особи
Має блідий відтінок Найчастіше представлені в яскравих кольорах
Обмежений спектр кольорів Досить широка палітра відтінків
Продається поштучно Нерідко реалізуються наборами
Наноситься на все обличчя, іноді із захопленням шиї Застосовуються локально, переважно на вилицях