Різниця між кашпо і горщиком

Різниця між кашпо і горщиком

Практично в кожній квартирі присутні кімнатні рослини, кількість яких часом обчислюється десятками. Очевидно, що будь-якому зеленому другу необхідний не тільки затишний, але і красивий "будиночок". Благо на полицях сучасних магазинів представлений величезний вибір квіткових горщиків і кашпо, виконаних в різних відтінках, розмірах, матеріалах. Проте багато людей не бачать суттєвої різниці між двома згаданими аксесуарами. У даній статті ми розповімо, чим відрізняється кашпо від горщика.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Таблиця

Визначення

Кашпо

Кашпо - декоративна посудина, всередину якого ставиться горщик з рослиною. Зазвичай в надра аксесуара поміщаються глиняні ємності, з часом втрачають свою привабливість. Часом кашпо, з попередньо засипаним на дно дренажем, використовуються в якості квіткових горщиків. Однак дані ємності не пристосовані для цієї мети, адже в них немає отворів, через які випливали б надлишки води. Кашпо виготовляються з найрізноманітніших матеріалів: пластмаси, металу, дерева, кераміки, лози, ротанга. Для розміщення на вулиці більше підходять судини з морозостійких фаянсу і шамоту. Варто відзначити, що за красою оздоблення багато кашпо нітрохи не поступаються вишуканим ваз.

Горщик

Горщик - посудина, що використовується для вирощування рослин в домашніх умовах.Виконується в найрізноманітніших формах і розмірах. Найбільш часто виготовляється з глини (кераміки) і пластмаси. Інші ж матеріали, такі як скло, дерево, метал, застосовуються набагато рідше і мають ряд вагомих недоліків. Горщики мають дренажні отвори для стоку води. Вони використовуються людьми протягом багатьох століть. Ще древні єгиптяни застосовували тару для транспортування рослин з одного місця в інше. Римляни ж першими почали заносити квіти в приміщення на час холодів. У XVIII столітті ємності використовувалися для перевезення насіння хлібного дерева з Таїті в Індію.

до змісту ↑

Порівняння

Як видно з наведених описів, головна відмінність аксесуарів криється в їх призначення. Горщик застосовується в якості ємності для висадки рослин. Він оснащений дренажними отворами, які також дають можливість нижнього поливу. Щоб рідина не стікала на підвіконня, підлога або іншу поверхню, під посудину необхідно встановлювати блюдце. Що ж стосується кашпо, то воно відіграє переважно декоративну роль. Всередину ємності міститься горщик з рослиною. Саме ж кашпо не має отворів на дні, тому надлишки води залишаються в посудині. Варто відзначити, що багато людей висаджують рослини безпосередньо в декоративні "вази", змінюючи таким чином їх призначення. У цьому випадку на дно необхідно насипати дренаж.

Ще одна відмінність кашпо від горщика полягає в матеріалах виготовлення. Перший аксесуар виконується і з повсті, і зі скла, і з металу, і з дерева ... Тобто при виробництві ставка робиться на красу, а не на практичність. Саме тому багато кашпо мають стильний і оригінальний дизайн.Вони оформлені всілякими візерунками і декоративними елементами. Горщики же в своїй більшості виготовляються з таких практичних матеріалів, як глина і пластмаса. Вони характеризуються досить простим дизайном і відсутністю різних витребеньок. Варто також відзначити, що для оформлення відкритих просторів оптимально підходять саме горщики. Адже при природному зволоженні опадами надлишки вологи будуть видалятися самостійно. Кашпо ж набагато рідше використовується для ландшафтного дизайну. Це пояснюється тим, що для запобігання загнивання кореневої системи людині доводиться власноруч виливати воду з ємності. А у випадку з масовими насадженнями даний процес завдає чимало клопоту.

Підіб'ємо підсумок, в чому різниця між кашпо і горщиком.

до змісту ↑

Таблиця

Кашпо Горщик
Грає переважно декоративну роль Використовується в якості ємності для висадки рослин
Не має отворів на дні Оснащений дренажними отворами < Волога з горщика стікає всередину ємності
Під посудину необхідно встановлювати блюдце для збору надлишків води Виконується з найрізноманітніших матеріалів
Виготовляється переважно з глини і пластмаси Володіє стильним і оригінальним зовнішнім виглядом, відрізняється великою кількістю декоративних елементів
Просте оформлення Рідко використовується для ландшафтного дизайну
Оптимально підходить для відкритих просторів