Різниця між поштовою адресою і юридичною адресою

Різниця між поштовою адресою і юридичною адресою

В процесі ділового документообігу одна фірма може відправити інший документи на поштову або юридичну адресу. Якими законами регулюється їх використання?

Зміст статті

  • Що таке юридична адреса?
  • Що таке поштову адресу?
  • Порівняння
  • Таблиця

Що таке юридична адреса?

В Цивільному кодексі застосовується термін "місце знаходження юридичної особи", що позначає адресу даного юрособи, який прописаний в державному реєстрі. Юридична адреса фіксується також в установчих документах фірми. Вкрай бажано, щоб фактичне місцезнаходження компанії збігалося з її адресою, зафіксованим в установчих документах, - це вимога встановлена ​​ст. 54 ГК РФ.

Теоретично юридичною адресою організації може бути також той, що відповідає місцю проживання керівника фірми. Це можливо в силу положень ст. 17 Житлового кодексу, в якій сказано, що громадянам допустимо задіяти житлові приміщення в рамках професійної діяльності. Судова практика теж свідчить про те, що в якості юридичної адреси фірми нерідко використовується домашній - її керівника. Найголовніше - щоб підприємство не займалося будь-яким виробництвом. В цьому випадку реєструвати його в квартирі не можна, оскільки робота фабричного цеху в житловому будинку може зачіпати інтереси інших осіб - в даному випадку сусідів.Також не можна відкривати в житловому приміщенні офіс.

Відповідно, юридична адреса - це офіційно зареєстрований (в державних реєстрах та установчих документах) реквізит житлового або нежитлового приміщення, що має відношення до діяльності фірми. Він використовується у всіх юридично значущих правовідносинах за участю організації.

до змісту ↑

Що таке поштову адресу?

Поняття поштової адреси в російському законодавстві, яке регулює правовідносини в бізнесі, не закріплено. На практиці під таким розуміється реквізит приміщення, розташованого в тому місці, де керівникові фірми або іншим її співробітникам зручно отримувати поштову кореспонденцію. Він може як збігатися з юридичною адресою, так і відрізнятися від нього.

Як поштової адреси фірми часто також вказується домашній - її керівника - або, наприклад, абонентська комірка в "Пошті Росії". Це не заборонено законом. Поштова адреса необов'язково де-небудь реєструвати - будь то державні реєстри або установчі документи. І це незважаючи на те, що він може використовуватися в процесі обміну документами з державними структурами.

до змісту ↑

Порівняння

Головна відмінність поштової адреси від юридичної адреси - в статусі. Перший, як ми зазначили вище, необов'язково реєструвати. Другий - обов'язково. При цьому він повинен відповідати фактичному розташуванню компанії. Якщо ця умова не дотримати, податкова служба, дізнавшись, що в документах фірми фігурують 2 різних адреси, може порахувати, що організація відкрила новий підрозділ, але не повідомила про це в ФНС в установленому порядку.Для компанії подібне загрожує штрафом від податківців.

Юридична адреса реєструється тільки в нежитловому приміщенні. У житловому - якщо діяльність фірми не пов'язана з виробництвом, а квартира не використовується як офіс. Поштова адреса може відповідати абсолютно будь-якому приміщенню або навіть абонентської осередку.

Дізнавшись, у чому різниця між поштовою адресою і юридичною адресою, спробуємо відобразити її критерії в таблиці.

до змісту ↑

Таблиця

Поштова адреса Юридична адреса
Що спільного між ними?
Поштова та юридична адреса фірми можуть збігатися
У чому різниця між ними?
Поштова адреса необов'язково де-небудь реєструвати Відомості про юридичну адресу повинні бути в державному реєстрі, а також в установчих документах компанії
Може відповідати будь-якому приміщенню або абонентського ящика В загальному випадку може відповідати тільки житловому приміщенню , а якщо фірма не виробнича - також і нежитлового (але за умови, що в квартирі не відкритий офіс)
Може бути ніяк не пов'язаним з фактичним місцем розташування фірми Бажано відповідність фактичному місцю розташування фірми