Різниця між поплін і сатином

Різниця між поплін і сатином

Вибираючи в магазині чоловічу сорочку або комплект постільної білизни, можна потрапити в скрутне становище: асортимент товарів, а також матеріалів для їх виготовлення настільки великий , що зупинитися на чомусь конкретному часом буває дуже складно. Чому, наприклад, віддати перевагу - поплін або сатин, які основні характеристики цих надзвичайно популярних сьогодні тканин? Спробуємо розібратися.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Поплін - щільна і гладка тканина, вироблена з бавовни, шовку
з шерстю або синтетичних волокон, на лицьовій стороні і вивороті якої особливим переплетенням ниток утворений невеликий поперечний рубчик у вигляді рівномірних опуклих смужок .

Поплін

Сатин - гладка і шовковиста тканина, яка виробляється з бавовни або синтетики, досить щільна і блискуча, на лицьовій поверхні якої переважають поперечні (горизонтальні) нитки.

Сатин до змісту ↑

Порівняння

Як відомо, будь-який матеріал виходить при особливому переплетенні ниток основи і качка. На лицьовій стороні тканини нитку основи завжди розташовується над ниткою качка. Поплін проводиться за допомогою полотняного, найпростішого, переплетення ниток. В цьому випадку лицьова і виворітна сторони тканини однакові, а нитки розташовані в шаховому порядку, хрест-навхрест.Але у попліну є своя особливість - нитка основи набагато тонше нитки качка, завдяки чому на тканині утворюється поперечний рубчик.

Ткацьке переплетення ниток для виробництва сатину так і називається - сатинова. У цьому випадку на лицьовій поверхні матеріалу більше уточнив ниток, за рахунок чого тканина має підвищену щільність і гладкістю, має дуже рівну поверхню з сильним блиском. Для сатинового переплетення характерна одна особливість - ледь помітна діагональ на поверхні матеріалу. Така тканина відчутно товщі і важче тканини полотняного переплетення, вона м'якша, гнучка й еластична, майже не мнеться.

Сатин виготовляють з крученої нитки. Причому чим сильніше закручена нитка - тим більше гладеньким виходить полотно, через що за своїми якостями сатин близький до шовку.

Завдяки гладкій поверхні сатину на ньому при друкуванні виходить дуже чіткий малюнок, чого не скажеш про поплін з його рубчіковой поверхнею. Малюнок на сатині має високу стійкість до стирання.

З попліну виготовляють в основному чоловічі сорочки, жіночі блузки та сукні, піжами. Сатин незамінний при виробництві постільної білизни, широко використовується він і як підкладкова тканину.

Білизна з сатину відрізняється підвищеною довговічністю і без втрати якості витримує найбільшу кількість прань - до 200-300. Пізніше матеріал може злегка потьмяніти. Поплін ж витримує близько 150-200 прань.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Поплін проводиться за допомогою полотняного переплетення ниток, причому нитка качка у нього помітно товщі нитки основи, через що на поверхні тканини утворюється невеликий поперечний рубчик (опуклі смужки).Для виробництва сатину використовується сатинова переплетення, де переважають нитки качка, тому сатин дуже гладенький.
  2. За рахунок дуже частого переплетення ниток поплін більш міцний на розрив, ніж сатин. Але через це ж він і більш жорсткий. Сатин м'якше і еластичною.
  3. Через наявність рубчика поплін складніше розкроїти, ніж сатин.
  4. Сатин товще і важче попліну.
  5. Сатин дорожче попліну, в тому числі і з-за більш складного виробництва.
  6. Поплін відмінно підходить для виготовлення сорочок, блузок і суконь, сатин найчастіше використовують при виробництві постільної білизни.
  7. Сатин витримує 200-300 прань без втрати якості, поплін - 150-200.