Різниця між поплін і бязью

Різниця між поплін і бязью

Незважаючи на те, що сучасна текстильна промисловість надає споживачам необмежений вибір своєї продукції, підвищений попит незмінно користуються натуральні тканини. Серед них особливу увагу привертають бязь і поплін, якість, міцність, легкість і гігієнічні властивості яких давно заслужили найвищу споживчу оцінку. Їх вважають взаємозамінними тканинами і широко використовують для пошиття постільних речей та літнього одягу, проте є нюанси, що дозволяють знайти деякі важливі відмінності в застосуванні бязі і попліну.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Поплін - це натуральна шовкова тканина, яка виробляється з ниток різної товщини, які утворюють рельєфну рубчасту поверхню полотна з одноколірним фарбуванням або двостороннім узором.

Поплін

Бязь - тканина з натуральної бавовни з щільним плетінням ниток, повідомляють її поверхні однорідну гладкість і високу міцність. Вона відноситься до двосторонніх типам тканин, може бути гладкоокрашенних або набивної.

Бязь до змісту ↑

Порівняння

Спосіб виробництва попліну був відкритий французькими майстрами, які в 1309 року налагодили випуск цієї легкої і міцної тканини на одній з мануфактур папи Римського в Авіньйоні. Вона дуже скоро стала користуватися великою популярністю в наближених до тата колах і отримала назву "папської".

Особливість плетіння полотна в Поплін полягає в тому, що в ньому для основи використовується тонка міцна нитка, а для рідкого поперечного качка - більш товсті нитки, що утворюють характерні рубчики в готової тканини.

На неї наносять односторонній або двосторонній узор, що дозволяє варіювати комбінацію окремих фрагментів викрійки з попліну при пошитті одягу або білизни.

Бязь має щільне полотняне переплетення з основою з товстої нитки і качка з бавовняних ниток більш тонкого перетину. Міцність цієї тканини набагато вище будь-яких бавовняних матеріалів, що дозволяє використовувати її не тільки в швейної індустрії. Але все ж саме бязь стала незамінною для постільної білизни та легкого дитячого одягу, оскільки відрізняється підвищеною зносостійкістю і має чудову властивість легко пропускати повітря і вбирати вологу.

вибілені бязь фарбують в різні кольори або наносять на її поверхню набивної візерунок, так само, як це роблять з попліну. Ефект виходить різним, оскільки фактура тканин відрізняється не тільки щільністю, але і рельєфом полотна: на рубчастого поверхні попліну візерунок або малюнок виглядають інакше, ніж на бязі.

Невибілена бязь йде на виготовлення міцних текстильних прокладок і ще не так давно застосовувалася для пошиття військового обмундирування.

Творцями цієї тканини вважають арабів, котрі заселяли північно-східну Африку і територію Аравійського півострова. Сухий жаркий клімат диктував свої вимоги до якості матеріалів для одягу - і з'явилася бязь, "дихаюча", яка не пропускає пил і пісок, щільна і в той же час легка і зручна в шкарпетці.

У наш час випускають бавовняну бязь і її аналог з додаванням синтетичних волокон.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Бязь - натуральна бавовняна тканина. Поплін - вид натуральних шовкових тканин.
  2. Полотно бязі має гладку щільну поверхню. Поплін відрізняється від бязі рельєфною фактурою полотна.
  3. Бязь - щільний і дуже міцний матеріал. Поплін не так міцний і має меншу щільність.
  4. Бязь використовують переважно для пошиття постільної білизни та одягу. Поплін вважається одним з кращих матеріалів для літнього жіночого і дитячого гардеробу.
  5. Бязь може бути використана невибіленої. Поплін обов'язково забарвлений або має набивної візерунок.