Різниця між pOP3 і IMAP

Різниця між POP3 і IMAP

Як працювати з електронною поштою, все знають. Відкриваємо браузер, шукаємо потрібний ресурс, авторізуемся і читаємо інформацію, що надійшла електронну кореспонденцію. Поштові протоколи pop3 і imap дозволяють працювати з поштою без браузера, за допомогою програм-клієнтів, ніби файли знаходяться безпосередньо на локальному комп'ютері.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

POP3 - інтернет-протокол прикладного рівня, що забезпечує доступ до поштового сервера за допомогою TCP / IP і з використанням порту 110.

IMAP - інтернет-протокол прикладного рівня, що забезпечує доступ до поштового сервера за допомогою TCP і з використанням порту 143.

до змісту ↑

Порівняння

Різниця між POP3 і IMAP прикладна. Обидва протоколу виконують ідентичні завдання, тільки POP3 дозволяє завантажувати всі файли одноразово (в цих файлах і зберігається кореспонденція), а IMAP - спочатку список файлів і потім вибірково - самі. Це основна відмінність протоколів, і більш новий IMAP був створений саме для реалізації такого відмінності: клієнтів не влаштовувала необхідність розбирати пошту локально, тоді як на сервері після завантаження файли віддалялися. На серверах IMAP користувач самостійно управляє своїми повідомленнями.

Клієнти pop3 підключаються до мережі тільки для скачування файлів на локальний комп'ютер, відключаються після завершення операції і подальша робота програм проходить в оффлайн-режимі.Клієнти IMAP можуть працювати і в офлайні, але онлайн для них надає більше можливостей: наприклад, управління повідомленнями на сервері. Як наслідок, оффлайн-доступ вимагає менше ресурсів і швидший, онлайн-таки більш залежний від стану мережі і демонструє відносно тривалий час відгуку.

POP3 передбачає монопользовательскій доступ до поштової скриньки, IMAP дозволяє підключення до нього декількох клієнтів, при цьому робота будь-якого з них не обмежується, і кожен бачить зміни, внесені іншими. Також IMAP дозволяє користувачеві бачити статус повідомлень, переміщати їх, створювати папки і видаляти так, ніби він має справу з локальною копією. Автоматичного видалення повідомлень з сервера не відбувається.

Ще одна важлива відмінність IMAP від ​​POP3 - в можливості розширення протоколу IMAP і отримання в результаті тонкої настройки, наприклад, прав доступу клієнтів до сервера. Незважаючи на те, що POP3 зважаючи на свій довгожительства поширений ширше і налаштувати його простіше, IMAP видається більш зручним при вирішенні багатьох завдань, наприклад, корпоративних.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. IMAP використовує порт 143, POP3 використовує порт 110.
  2. IMAP працює як в онлайн, так і в оффлайн-режимі, POP3 - тільки в оффлайн.
  3. IMAP дозволяє керувати повідомленнями безпосередньо на сервері, POP3 завантажує файли на локальний комп'ютер користувача.
  4. POP3 забезпечує більш швидкий доступ
  5. В IMAP можна налаштувати поділ прав доступу.