Різниця між поліпом і кістою

Різниця між поліпом і кістою

Патології внутрішніх органів - не таке вже рідкісне явище. До них відносяться різні освіти, які часто з'являються в результаті порушення гормонального фону або імунного статусу організму. Для того щоб визначити, в чому причина їх виникнення, необхідно пройти обстеження, здати аналізи і проконсультуватися з лікарем. Сьогодні ми спробуємо самостійно розібратися, в чому різниця між поліпом і кістою. Обидва ці освіти часто зустрічаються в організмі людини.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Поліп - це розростання тканини, яке підноситься над слизової. Найбільш часто поліпи утворюються в порожнистих органах: в матці, в шлунку, в прямій і в ободової кишці.

Кіста - це якась порожнина, яка представляє собою рідкий вміст, укладену в оболонку з сполучної тканини. Кісти бувають вроджені і набуті, вони можуть утворюватися в будь-якому органі.

до змісту ↑

Порівняння

Поліпи підлягають обов'язковому видаленню, їх відправляють на гістологічне дослідження для визначення причини такого розростання. Більшість з них бувають обумовлені гормональним або алергічних порушенням в організмі, а тому вони часто мають схильність до рецидивів.

Кісти бувають вроджені і набуті.Їх бажано видаляти, тому що вони мають схильність до інфікування і розростання. Функціональні кісти підлягають спостереженню протягом декількох місяців. Якщо ж вони починають рости, то їх потрібно видаляти.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Кіста - це рідкий вміст в сполучнотканинному мішечку. Поліп - це розростання слизової оболонки, яке випинається в порожнистий орган, наприклад в матку, в шлунок, в кишечник.
  2. За кістами можна спостерігати, поліпи слід видаляти в будь-якому випадку.