Різниця між пневматикою і травматики

Різниця між пневматикою і травматики

Вибір зброї - важливий захід, де необхідно знати безліч тонкощів і нюансів, кожна з яких має визначальне значення. І тут зовсім неважливо, з якою метою ви вибираєте пістолет: самооборони, спорту або відпочинку. Багато людей не мають поняття, чому ж різняться пневматична зброя (пневматика) від травматичного (травматика), а разом з тим ознаки відмінності знати необхідно: від цього може залежати життя людини.

Зміст статті

 • Пневматика
 • Травматика
 • Порівняння
 • Висновки Topinfoweb.com. ru

Пневматика

Пневматична зброя на сьогоднішній день популярно через те, що для його використання не потрібно ніякого дозволу. Пневматика актуальна, перш за все, для полювання і розваги, але ніяк не для самооборони. Хоча чомусь багато людей вважають, що така зброя може використовуватися для оборонних дій. Зазвичай для стрільби використовують кулі, зроблені з алюмінію, заліза та інших подібних матеріалів. Що стосується пневматики, використовуваної для полювання, то тут вибирають варіант, званої "переломка", швидкість кулі в даному випадку може досягати 350 метрів в секунду. Швидкість звичайного пневматичного пістолета коливається в межах 100-200 метрів в секунду. Також як і будь-який інший вид зброї, пневматика потребує технічного обслуговування.

Пневматичний пістолет до змісту ↑

Травматика

Травматичні пістолети куди ближче до бойового варіанту зброї, тому для його носіння потрібен спеціальний дозвіл. Фактично травматичну зброю відноситься до категорії вогнепальних, і єдина відмінність - характеристики кулі. У травматики використовуються на свинцеві кулі, а гумові (з сердечником з металу). Це зроблено для того, щоб в разі необхідності можна було б помітити кулю на рентгенівському знімку. Основне призначення зброї - самооборона.

Травматичний пістолет Stalker до змісту ↑

Порівняння

Травматика і пневматика - це два абсолютно різних види зброї. Єдина різниця полягає в тому, що обидва не є бойовою зброєю. Отже, ось основні ознаки відмінності між ними:

 • На використання травматичного пістолета необхідно мати спеціальний дозвіл. На пневматику такого документа не потрібно.
 • Травматична зброя стріляє гумовими кулями з металевим сердечником, в той час як пневматика стріляє залізними або алюмінієвими кулями.
 • Травматична зброя може завдати серйозної шкоди здоров'ю людини, аж до смертельного поранення. Пневматична зброя практично не може заподіяти ніякої шкоди людському організму. Дуже часто травматику носять з собою співробітники правопорядку для того, щоб приборкати особливо гарячих громадян.
 • Вартість травматичного пістолета, як правило, вище. Хоча деякі моделі пневматики можуть досягати ціни в 2-3 тисячі доларів. Однак можна купити і більш дешевий варіант - за п'ять-вісім тисяч рублів.
 • Пневматична зброя - це тренувальний варіант, який можна використовувати і на полюванні, і в якості розваги.Травматика ж дуже близька по духу саме до бойової зброї.
до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

 1. На використання травматики необхідно мати спеціальний дозвіл, на пневматику - немає.
 2. Використання куль з різного матеріалу: травматика - гума з металом, пневматика - залізо і алюміній.
 3. Травматика - більш небезпечний вид зброї.
 4. Вартість травматичної зброї перевищує номінальну вартість пневматики.
 5. Пневматична зброя, перш за все, використовується для тренувань, полювання і розваги.