Відмінність ПМС від ранніх ознак вагітності

Відмінність ПМС від ранніх ознак вагітності

Кожній жінці знайоме відчуття, коли з завмиранням серця вона прислухається до свого організму і намагається вловити в собі ледь відчутні ознаки зародження нового життя. Як розпізнати перші ознаки наступаючої вагітності і відрізнити їх симптомів ПМС? Сьогодні ми постараємося розібратися в цьому питанні

Зміст статті

  • ПМС (передменструальний синдром)
  • Вагітність
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

ПМС (передменструальний синдром)

Зустрічається у 50-70% жінок репродуктивного віку. Він не є фізіологічним процесом, а відноситься до захворювання і характеризується цілою низкою симптомів, які виникають за кілька днів до настання менструацій. Які ж причини виникнення ПМС? Друга фаза місячного циклу характеризується порушенням співвідношення прогестерону і естрогену. Цей факт безпосередньо впливає на емоційний стан жінки, вона може ставати плаксивою, дратівливою. У цей період збільшується вироблення пролактину, через це молочні залози набухають і стають болючими. Різні хронічні захворювання теж вносять в ПМС свій внесок, наприклад порушення функції щитовидної залози, нирок, серцево-судинної системи додають симптомів до складного становища жінки.Вони можуть проявлятися у швидкій стомлюваності, неуважності, сонливості або безсоння, запаморочення, нудоти, блювоти, підвищення температури тіла, набряках, ниючих болях в попереку і внизу живота, нападах паніки і серцебиття, шкірних алергічних реакціях, підвищенні схильності до інфекційних захворювань і навіть в загостренні геморою.

до змісту ↑

Вагітність

Це фізіологічний стан, коли в жіночому організмі відбувається процес розвитку заплідненої яйцеклітини. В результаті цього процесу формується плід, який в майбутньому виявляється здатним до позаутробного існування. В середньому вагітність триває 280 днів (40 тижнів) і завершується пологами. На ранніх термінах вагітності у жінки можуть проявлятися такі ознаки, як нудота, зміна нюху і апетиту, посилення слиновиділення, сонливість, дратівливість. Одним з найбільш достовірних ознак ранньої вагітності є кровотеча імплантації, яке може відбутися протягом 6-12 днів з моменту зачаття. Воно являє собою невеликі виділення з піхви рожевого кольору, які припиняються через кілька годин. Це трапляється через те, що запліднене яйце впроваджується в стінку матки. Супроводжують кровотеча дискомфорт і важкість внизу живота, зниження базальної температури (вимірюється в прямій кишці або в роті), слабкість.

до змісту ↑

Порівняння

Отже, основна відмінність вагітності від ПМС полягає в наявності заплідненої яйцеклітини, з якої згодом формується плід. Визначити це стан самостійно на ранніх термінах досить складно, оскільки непрямі ознаки ПМС і вагітності можуть бути дуже схожими.Дізнатися більше точно можна за допомогою тесту, УЗД малого таза і дослідження крові на ХГЧ, який показує наявність вагітності з перших днів.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. На ранніх стадіях розрізнити ПМС і вагітність досить складно. Дізнатися більше точно можна за допомогою тесту, УЗД малого таза і дослідження крові на ХГЧ
  2. Синдром передменструального напруження можна полегшити за допомогою лікарських препаратів. При вагітності використовувати медикаменти не рекомендується.