Різниця між сливою і чорносливом

Різниця між сливою і чорносливом

Фрукти цінуються високо і за смак, і за насиченість корисними речовинами. Як правило, ці дари природи можна їсти сирими. У багатьох випадках також допустима будь-яка обробка. Розглянемо один подібний приклад і з'ясуємо, чим відрізняється зливу від чорносливу.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння

Визначення

Слива - плід дерева з родини розових. Являє собою кістянку.

Слива

Чорнослив - продукт з розряду сухофруктів.

Чорнослив до змісту ↑

Порівняння

І в тому і в іншому випадку відзначається чимала користь вживання. Особливо важливо те, що мова йде про двох натуральних проносних засобах, здатних вирішити деякі проблеми з кишечником.

У чому полягає відмінність сливи від чорносливу? Головним чином у тому, що перший фрукт є вихідним, зірваним з гілки. А другий - це той же плід, але висушений або зав'ялених. При цьому після правильної обробки цінні вітаміни зберігаються.

Якщо візуально порівняти предмети обговорення, можна помітити, що свіжий фрукт соковитий, повний, а чорнослив зморщений. Адже він є результатом процесу, який передбачає видалення вологи з початкового продукту. Відповідно, і маса при цьому помітно зменшується. Оброблені таким способом плоди завжди темніють. А на смак вони виходять нудотно-солодкими.

Свіжа зливу довго не простоїть.А ось після сушки вона буде добре зберігатися, причому особливі умови для цього створювати не потрібно. Однак по-справжньому смачний чорнослив виходить не з будь-якої сировини. Лідирує по придатності в цьому відношенні сорт "угорка". Плоди такого рослини великі, пружні, з щільною шкіркою і сизим відтінком. Вони відмінно підходять для подібної заготовки ще й тому, що містять багато цукру.

Є й інші різновиди, плоди яких непогано проявляють себе в сушеному вигляді. Однак, збираючись зайнятися переробкою фруктів, недостатньо вибрати відповідний сорт. Варто переконатися в тому, що сливи остаточно дозріли. Тільки в цьому випадку є шанс отримати якісний і корисний продукт. Рекомендується використовувати для сушки екземпляри, які знаходяться вже не на гілці, а на землі.

На питання, в чому різниця між сливою і чорносливом, можна відповісти і по-іншому. Іноді тут маються на увазі тільки самі плодові дерева. У цьому сенсі сливою називають будь-яка рослина роду, а до чорносливу відносять особливі сорти, що дають темні синюваті плоди великого розміру. Останні за певних умов здатні висушуватися прямо на гілках.