Різниця між пластиковими і алюмінієвими вікнами

Різниця між пластиковими і алюмінієвими вікнами

Вийшовши з печери, наш далекий предок побудував будинок. Потім, коли йому набридло сидіти в темряві, він переробляє в стіні отвір, для того щоб в його новому житлі було світло і затишно. Можливо, саме таким чином в людській історії з'явилося перше вікно. З тих пір воно стало не тільки обов'язковим будівельним елементом, але і поняттям загальним. "Вікно в Європу, світло в віконце ...". Але залишимо лірику і перейдемо до більш приземлених речей, а саме: які бувають вікна, з чого зроблені і чим один від одного відрізняються.

Сьогоднішній ринок будматеріалів просто переповнений різними типами віконних рам. Дерево, пластик, алюміній, металопластик ... Всі ці матеріали широко застосовуються при виробництві віконних конструкцій. Однак в сучасних житлових і офісних приміщеннях все більшого поширення набувають вікна з ПВХ (пластик) і металу (зазвичай це алюміній). Мета нашої статті - розібратися, чим відрізняються пластикові вікна від алюмінієвих. Завдання перед ними стоять однакові - берегти тепло, бути зручними і практичними. Але яка конструкція найбільш ефективно їх вирішує? Спробуємо це з'ясувати.

Зміст статті

 • Пластик - диво XX століття
 • Алюміній - метал майбутнього?
 • Порівняння
 • Таблиця

Пластик - диво XX століття

Одне з найбільших досягнень людства - це створення полімерних матеріалів і їх широке застосування.

Примітка. Про самих полімери відомо давно. Відомості про перших синтетичні полімери з'явилися ще на початку XIX століття. Але справжнє, масове поширення вони отримали в 50-х роках минулого століття.

Продукція з полімерів дуже швидко заповнила промислові, будівельні та побутові ринки. З'явилися в другій половині 20-го століття вікна на їх основі стрімко і масштабно потіснили всі інші види віконних профілів. В принципі, це і зрозуміло - пластикові вікна мають ряд переваг в порівнянні, наприклад, з класичними дерев'яними рамами. Давайте розглянемо їх ближче.

Переваги

 • Висока кліматична пристосованість - перепади температур, підвищена вологість не впливають на якість профілю.
 • При правильній установці мають максимальну герметичність завдяки фізичним властивостям пластику (розширюваність, пружність).
 • Чи не бояться морозів.
 • Хороша опірність ультрафіолету. Роками можуть перебувати під впливом прямих сонячних променів, не втрачаючи при цьому свого початкового кольору.
 • Відмінна хімічна стійкість. Луги, кислоти, мінеральні добавки - в загальному, все, що є в нинішніх дощах і снігу, для пластику Малонебезпечні.
 • Звукоізоляція у даного виду вікон вважається однією з кращих.
 • Довгий термін служби. Якісні вікна з ПВХ можуть експлуатуватися понад 20 років. Дорожчі аналоги, що мають в своєму складі оксид титану і різні добавки, дозволяють збільшити цей термін до 40 років.
 • Найнижча собівартість. Дерев'яні і металеві палітурки коштують дорожче.

Природно, що і у цих чудо-вікон є свої мінуси, інакше вони б виглядали підозріло.

Недоліки

 • Вимагають вкрай обережного поводження. Подряпини, сколи - одна з головних бід пластикових профілів. З'являються вони легко і просто, а от позбутися від них дуже проблематично.
 • Досить складні в монтажі. Все повинно виставлятися точно за рівнем. Найменший перекіс викличе нещільне закриття і, відповідно, значно знизився рівень ефективності роботи вікна в досягненні головних цілей - збереження тепла і боротьби з протягами.
 • Іноді, навіть після якісно проведеної установки, на вікнах утворюється конденсат. Вирішується ця проблема неодноразовим провітрюванням, що не зовсім добре.
 • Пластик є пластик, і в певних ситуаціях він може являти собою джерело підвищеної небезпеки. Наприклад, під час пожежі горіння віконного плетіння з ПВХ цілком може привести до отруєння.

Як бачимо, деякі недоліки мають місце, але за великим рахунком вони губляться на тлі безлічі переваг. З усього перерахованого вище стає ясно, що основне застосування для вікон із ПВХ - це житловий сектор, невеликі офісні контори і маленькі громадські заклади: домашні кафе, міні-магазинчики і т. Д.

А як йдуть справи у їх металевих суперників в боротьбі за гаманець покупця і наскільки велике відміну пластикових вікон від алюмінієвих, читаємо далі.

до змісту ↑

Алюміній - метал майбутнього?

Незважаючи на те що алюмінієві віконні перекриття відомі вже досить давно, багато хто вважає, що за ними майбутнє. У всякому разі, європейський ринок вони завойовують нехай і повільно, але впевнено. За статистикою, алюмінієві вікна вже обігнали своїх дерев'яних "родичів" за обсягами продажів, хоча і відстають від пластикових в даному питанні.Подивимося, чим метал зможе нас здивувати.

Переваги

 • Прості в обслуговуванні і не потребують особливого догляду, легкий монтаж через невеликої ваги і малої чутливості до механічних пошкоджень.
 • Високоміцний метал дозволяє експлуатувати віконний профіль від 30 до 50 років без зайвих хитрощів по догляду за ним.
 • Жорсткість матеріалу гарантує захист від всіляких усадок, утрясок і усушок.
 • Гарна екологічність. Алюміній є природним, природним матеріалом, що не має в своєму складі будь-яких шкідливих хімічних добавок, тому він повністю безпечний для здоров'я при будь-яких умовах.
 • Висока кліматична пристосованість.

Недоліки

Алюміній - це метал, і, на жаль, з гідності цей факт плавно перетікає в недолік:

 • Вікна з будь-якого металу мають дуже низьку теплоізоляцією або, по-іншому, високою теплопровідністю.
 • Неможливо добитися максимальної герметизації і, як наслідок, маємо слабку звукоізоляцію і деякі інші дрібні неприємності.
 • Метал значно дорожче пластику.

При всіх своїх незаперечних плюсах алюмінієві вікна, як бачимо, мають ряд мінусів, з яких найбільш істотні два - це низька теплоізоляція і висока ціна. Однак один з них (теплоізоляція) вже вирішене. Сьогодні створені так звані теплі вікна, які в боротьбі за утримання тепла мало в чому поступаються профілям з ПВХ. Але з іншого боку, збільшився другий мінус - ці вікна ще дорожче, ніж звичайні "холодні" моделі.

Стандартна сфера застосування даного типу віконних профілів в області побутових потреб невелика - це неопалювані приміщення, лоджії і балкони, літні кухні, веранди.Однак в промисловості, в соціально-громадських будівлях і в різних офісних і торгових центрах алюмінієві віконні перекриття - безсумнівний лідер. Величезна міцність конструкції грає вирішальну роль в подібних спорудах.

до змісту ↑

Порівняння

Якщо об'єктивно оцінити отриману інформацію, то можна сказати, що вона досить разноречива і контрастна. Тут присутні і позитивні, і негативні характеристики. Для того щоб все це виглядало струнко і впорядковано, згрупуємо вище викладені факти в порівняльній таблиці. У ній будуть показані тільки відмінності між двома типами вікон. Попередимо, що ми даємо аналіз типових варіантів, які найбільш затребувані на споживчому ринку.

до змісту ↑

Таблиця

Пластикові вікна Алюмінієві вікна
Відмінні звуко- і теплоізоляційні якості Обидві характеристики залишають бажати кращого
Висока герметизація Герметизація на середньому рівні
Є певні складності при монтажі. Досить важкі і дуже вимогливі до виставлення по горизонту Прості в установці завдяки своїй невеликій вазі і високої міцності
Погано пристосовані до дрібного ремонту. При догляді за вікном слід бути вкрай акуратним, щоб його не подряпати Легко ремонтуються і не вимагають особливого догляду. Нанести якийсь фізичну шкоду непросто - метал є метал
Середній термін служби - трохи більше 20 років Цей показник у алюмінієвого профілю вище майже в 2 рази - в середньому 40 років
Освіта конденсату Таке явище відсутня
в деяких ситуаціях екологічно небезпечні екологічно безпечні в будь-яких ситуаціях
Область застосування: житлові будинки, маленькі офіси, магазинчики, а також невеликі та нежитлові, але опалювальні приміщення. Основна сфера використання: виробничі будівлі і великі споруди громадського користування. У житловому секторі застосовуються в холодних приміщеннях, які не мають опалення, і для скління балконів, лоджій
Найдешевший варіант на ринку Дорожче, ніж пластик, і значно

Висновок

З таблиці ми чітко бачимо, в чому різниця між пластиковими і алюмінієвими вікнами. Можна сказати, що і той і інший вид вікон має свої плюси і мінуси. Вибирати слід виходячи з конкретних умов, можливостей і потреб. І, найголовніше, установку віконного профілю повинні робити тільки кваліфіковані фахівці. Інакше навіть найдорожчі і ультрасучасні вікна можуть перетворитися в постійне джерело роздратування через проблеми з холодом і протягами.