Різниця між плазмою і сироваткою

Різниця між плазмою і сироваткою

Про те, що плазма і сироватка мають відношення до крові, багатьом відомо. Але більш глибокими знаннями з цього питання має не кожен. Розглянемо, що являють собою заявлені речовини і чим вони принципово відрізняються.

Отже, однією з рідин, що виконують свої важливі функції в організмі, є кров. Слухняна ударам серця, вона постійно рухається, переправляючи різні речовини в призначені місця. Крім транспортування, кров відповідає і за багато інших моментів. Вирішальна велику кількість завдань, ця субстанція влаштована досить складно.

Значну частину крові складають так звані формені елементи. Вони представлені певною кількістю лейкоцитів, тромбоцитів і тілець, іменованих еритроцитами. Всі згадані компоненти існують в рідкому середовищі, яка і є плазмою. Ця речовина можна спостерігати нагорі відстояною крові у вигляді світлого шару, а більш важкі частинки осідають вниз.

Сама плазма теж є поєднанням безлічі компонентів, кожен з яких має чітке призначення. Основою тут є вода. У ній розчинені білки деяких різновидів, вітаміни, поживні речовини. Крім того, в плазмі виявляються мінеральні сполуки, що виводяться продукти обміну і інші всілякі елементи.

Як бачимо, мова йде про насиченою субстанції, яка природним чином міститься в крові, завжди функціонує в тілі.У той же час сироватка може бути отримана тільки поза організмом. Видобувається вона на основі плазми. В останній міститься фібриноген - білковий компонент, який відповідає за згортання крові.

Сироватка залишається після того, як фібриноген видаляється з використанням певних методик. Отримана фракція зазвичай жовтувата, але може мати і червонуватий відтінок через присутність деяких частинок. Цінність такої рідини полягає в стабільності. Сироватка, не схильна до згортання, довго зберігається. При цьому її склад залишається рівномірним, без непотрібних згустків.

Разом з тим практичне значення сироватки полягає в тому, що вона багата антитілами, яких бояться збудники хвороб. Такий продукт переробки крові незамінний при виготовленні препаратів, що виконують не тільки лікувальну, а й профілактичну функцію. Використовується подібний склад і в процесі діагностики захворювань, для проведення різних досліджень, а також в деяких інших цілях.