Різниця між плазмою і lED

Різниця між плазмою і LED

Плазмові панелі, на думку маркетологів, - межа мріянь будь-якого сучасної людини. Ще зовсім недавно такою межею були рідкі кристали, а в наше життя міцно увійшли абревіатури LED і LCD. Разом з ними увійшла і плутанина, з появою і поширенням плазми погіршити. У нашому розумінні, LED-телевізори, наприклад, мають рідкокристалічними екранами, в рамках яких ховається світлодіодне підсвічування. Така термінологія - особливість російського ринку, який вільно підмінює поняття і створює нові. Шукати відмінності між технологією плазмових екранів та особливостями підсвічування не варто, і поставлені поруч для порівняння ЖК-екран і плазмова панель інтересу не викличуть: очевидно різні за класом і характеристиками пристрою. А ось LED-екрани і плазма - цілком зіставні технології, і відмінності між ними можуть допомогти у виборі або нарешті уникнути постійної плутанини понять.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Плазмові екрани , або панелі - екрани для відображення інформації, в основі роботи яких лежать властивості іонізованого газу.

LED-екрани - екрани для відображення інформації, в основі яких лежать світлодіодні матриці.

до змісту ↑

Порівняння

Як видно вже з визначень, різниця між LED-екранами і плазмовими панелями складається в застосуванні абсолютно різних технологій.Основа плазмового екрану - матриця, заповнена газом, найчастіше ксеноном або неоном. Електроди отримують напругу, іонізуючи газ і отримуючи в результаті плазму, в якій високочастотний розряд викликає ультрафіолетове випромінювання, яке змушує люмінесцентне речовина світитися. Це світіння в трьох основних кольорах проходить через поверхню екрану і стає видним оці. LED-матриці побудовані на основі світлодіодів: група їх утворює окремий піксель. На відміну від рідкокристалічних екранів, ні плазма, ні світлодіоди не вимагають додаткового підсвічування.

Будова плазмового екрану

Світлодіодні LED-екрани часто використовуються для вуличних табло і рекламних білбордів. Вони надійні і довговічні, і володіють чудовою перевагою: при пошкодженні частини екрану не виходять з ладу, продовжуючи демонструвати картинку. Плазма, за мірками сучасної електроніки, служить непристойно мало: вважається, що близько дев'яти років, якщо технологічно не забезпечені пролонгованим часом роботи. Плазмові панелі швидко вигорають під впливом високих температур. Правда, довговічність екранів можна вважати маркетингової характеристикою, адже міняти домашній телевізор, наприклад, більшість вважає за краще частіше, ніж раз на десятиліття.

Що стосується якості зображення, то суб'єктивне перевага залишається за LED. Контрастність, яскравість і природність кольоропередачі обох технологій знаходяться приблизно на одному рівні, проте пикселизация плазми набагато вище, ніж світлодіодів, кути огляду менше, а можливість створювати величезні екрани є саме у LED (дійсно величезні, в масштабах, наприклад, площ і стадіонів).Дозвіл у світлодіодних матриць часто буває невисоким, і позначається це на зображенні в негативному ключі.

Будова LED-екрану

З іншого боку, LED-екрани - задоволення дороге, і як домашнє рішення масово їх не розкуповують. Плазмові панелі одомашнені вже непогано, і навіть вартість, в порівнянні з рідкокристалічними моніторами і телевізорами, вже не руйнує бюджети. Зате плазма дуже енергоємна, до того ж ще показники тепловиділення у такого роду пристроїв зашкалюють за будь-які межі. Безсумнівна перевага плазми - компактність. Світлодіоди все ж мають фізичний мінімум розміру, тому матриці екранів на їх основі досить великі. Втім, цю проблему вирішили за допомогою OLED - екранів на органічних світлодіодах, тільки для застосування в якості домашнього телевізора OLED поки пропонує надто маленькі діагоналі. Таким чином, LED-екрани використовуються переважно як засоби публічної трансляції зображення, наприклад, в рекламі, а плазмові панелі цілком успішно починають тіснити звичні ЖК.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. В основі роботи плазмових панелей лежать властивості іонізованого газу, LED ж являє собою світлодіодну матрицю.
  2. LED міцніше і теоретично служить довше, термін життя плазми обмежений.
  3. Яскравість, контрастність, природність кольоропередачі і широкі кути огляду - переваги LED, висока роздільна здатність - перевага плазми.
  4. LED об'єктивно дорожче, плазма сьогодні цілком доступна.
  5. LED-екрани можуть досягати величезних розмірів, створення плазмових панелей багатометрових діагоналей надзвичайно ускладнене.
  6. Плазмові панелі енергоємні, світлодіоди набагато економічніше.
  7. LED частіше використовується для екранів публічного відтворення, плазма - для побутових.