Різниця між рослинної і тваринної клітиною

Різниця між рослинної і тваринної клітиною

в рослинної і тваринної клітині існують загальні органели, такі як ядро, ендоплазматична мережа, рибосоми, мітохондрії, апарат Гольджі. Однак рослинна клітина має суттєві відмінності від тваринної клітини.

Рослинна клітина як і тваринна, оточена цитоплазматичної мембраною, але крім неї обмежена товстої клітинною стінкою, що складається з целюлози, якої немає у тварин клітин.

накопичувати клітинний сік вакуолі є як в рослинних, так і в тваринних клітинах, але в тваринних клітинах вони виражені слабо.

Переважання синтетичних процесів над процесами звільнення енергії - це одна з найбільш характерних особливостей обміну речовин рослин. Первинний синтез вуглеводів з неорганічних речовин здійснюється в пластидах. Так, в тваринних клітинах, на відміну від рослинних, відсутні такі пластиди: хлоропласти (відповідають за реакцію фотосинтезу), лейкопласт (відповідають за накопичення крохмалю) і хромопласти (надаютьзабарвлення плодам і квітам рослин)

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. В рослинній клітині присутній міцна і товста клітинна стінка з целюлози
  2. В рослинній клітині розвинена мережа вакуолей, в тваринній клітині вона розвинена слабо
  3. Рослинна клітина містить особливі органели - пластиди (а саме, хлоропласти, лейкопласти і хромопласти ), а тваринна клітина їх не містить.