Різниця між пітбулем і Стаффордом

Різниця між пітбулем і Стаффордом

Подібність пітбультер'єрів і стаффордширських тер'єрів обумовлено тим, що ці породи були виведені спеціально для собачих боїв. В їх селекції використовували потужного, агресивного англійського бульдога і рухливих, з блискавичною реакцією білих тер'єрів, а також іспанських і шотландських травильних собак.

В результаті схрещування і багаторазового відбору з'явилася порода, яка в 1898 році була зареєстрована спеціально створеним клубом, відомим як United Kennels Club, під назвою пітбультер'єр .

За затвердженим стандартам UKC, пітбультер'єр повинен мати суху, середньої довжини і прямокутної форми голову, сильні щелепи з ножицеподібним прикусом, високо поставлені вуха, м'язисті, щільно збиті стегна і не перевищувати в загривку 40-42 см .

натисніть на картинку для увеліченіяПітбультерьер

протягом більш, ніж 100 років ці стандарти практично не змінилися, в результаті чого любителі собачих боїв отримали породу, якої на ринзі не буває рівних. Пітбультер'єр агресивний до собакам, жорстокий, нечутливий до болю і незвичайно витривалий.

В країнах Євросоюзу розведення і утримання собак цієї породи довгий час перебувало під забороною. Однак при належній дресурі пітбультер'єри можуть бути використані для служби при проведенні пошукових та рятувальних робіт.

Заборона на собачі бої практично витіснив пітбультер'єрів з Європи.В Америці як учасники боїв вони знаходяться на нелегальному становищі. Але ще на початку ХХ століття на основі цієї породи з'явилося нове покоління питбулей, які отримали назву "стаффордширських тер'єрів . Нова порода відрізнялася від виробників екстер'єрними характеристиками, які в 1936 році були затверджені як стандарт Американським Кеннел-клубом.

З цього стандарту стаффордширський тер'єр має голову середньої довжини з глибоким, пропорційним черепом і чітко вираженої лицьовій мускулатурою. Некупейні вуха повинні бути короткими і стоячими. Щелепи - потужні, квадратної форми. У стаффордширських тер'єрів досить високі в порівнянні з пітбулів ноги, більш масивна грудна клітка, укорочений щодо тіла хвіст. Забарвлення допускається будь-який, але в ньому не повинні переважати білі плями. Мочка носа повинна бути чорною. Висота дорослих особин в холці для псів - 46-48 см, для сук - 44-46 см.

натисніть на картинку для увеліченіяCтаффордшірскій тер'єр

Стаффорд відрізняються від пітбультер'єрів пропорційним складанням тіла, масивністю і більш витягнутою формою верхньої частини кінцівок.

При правильному вихованні ці собаки доброзичливі до людей, але залишаються вельми агресивними по відношенню до тварин. Можуть брати участь в собачих боях, однак по силі напору в сутичці поступаються пітбультер'єр, незважаючи на більш значні розміри.

Вважається, що стаффордширський тер'єр - виставкова собака, хоча поціновувачі цієї породи стверджують, що саме за нею майбутні перемоги в собачих боях.

Висновки Topinfoweb.com. ru

Пітбультер'єр володіє агресивним характером, напором, рухливістю і вважається незаперечним лідером в собачих боях.Стаффордширський тер'єр витривалий, досить агресивний, але в сутичці з пітбулем програє, оскільки не прагне знищити противника.

  1. Стаффорд більша в порівнянні з пітбулем собака. Відповідно до стандарту породи він має переваги в зрості і вазі.
  2. Вимоги до окрасу питбулей і Стаффорд практично однакові, проте у останніх мочка носа обов'язково повинна бути чорною.
  3. За офіційною версією, порода пітбультер'єр призначена для службової роботи, за неофіційною пітбулі - кращі бійцівські собаки. Стаффордширские тер'єри представляють особливий інтерес як виставкова порода.