Різниця між Буратіно і Піноккіо

Різниця між Буратіно і Піноккіо

Буратіно і Піноккіо - казкові літературні персонажі, яких можна назвати братами-близнюками, незважаючи на те що вони з'явилися на світ в різний час і в різних країнах. Їх схожість проявляється не тільки в зовнішності, але і в здатності потрапляти в неймовірні історії, при будь-якому збігу обставин виходити сухими з води і не втрачати при цьому веселої вдачі, щедро приправленого хлоп'ячим бешкетом. Відрізнити цих пустунів один від одного, звичайно ж, можна, якщо уважно прочитати книги з описом їхніх пригод.

Зміст статті

  • Порівняння
  • Про персонажах
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Порівняння

Буратіно - ожила дерев'яна лялька, герой казки А. Толстого "Золотий ключик, або Пригоди Буратіно". Прототипом для нього послужив інший казковий герой - Піноккіо, про який читачі дізналися зі сторінок дитячої книги К. Коллоді про пригоди дерев'яного чоловічка.

Піноккіо - персонаж казки "Піноккіо, або Пригоди дерев'яної ляльки", якому італійці в знак загальної любові встановили пам'ятник з написом: "Безсмертному Піноккіо - вдячні читачі віком від чотирьох до сімдесяти років" .

до змісту ↑

Про персонажах

До. Коллоді створив свого героя в образі ляльки, вирізаної з вишневого поліна, але наділив його живими рисами непосидючого дитини з повним набором властивих дитячому віку схильностей до витівок і відсутністю почуття небезпеки.Піноккіо вийшов настільки привабливим, що читач легко прощає йому дурість і навіть егоїзм, тому що більш важливими виявляються безпосередність і винахідливість, завдяки яким він справляється з будь-якими труднощами і непередбаченими ситуаціями.

На час публікації російською мовою казка витримала 480 видань. У 1906 році письменник А. Толстой настільки захопився цим чудовим твором, що пізніше, придбавши творчий досвід і літературну славу, створив свою авторську версію пригод дерев'яного чоловічка, який отримав ім'я Буратіно.

Сюжет казки про золотий ключик багато в чому повторює задум К. Коллоді. Буратіно, як і Піноккіо, збігає з дому і замість школи потрапляє в ляльковий театр. Піноккіо користується заступництвом юної феї - Дівчата з блакитними волоссям. Подругою Буратіно стає Мальвіна, яка старанно виховує впертого і намагається навчити його життєвим премудростям. І Піноккіо, і Буратіно стають жертвами хитрих кота і лисиці, наївно чекаючи, коли з монет, захованих у землю, виросте диво-дерево.

Але все ж в пригоди Піноккіо виникає набагато більше складнощів. Він потрапляє на острів працьовитих бджіл; виявляється на службі у селянина і, як сторожовий собака, охороняє його курник; перетворюється в осла, з шкури якого збираються зробити барабан. Буратіно не проходить таких випробувань, зате знайомиться з черепахою тортилью і дізнається таємницю золотого ключика. Йому доводиться справлятися з жадібністю Дуремара, рятуватися від переслідування Карабаса, захищати Мальвіну і Пьєро, виручати з біди ляльок.

В кінці казки Піноккіо перетворюється в хлопчика.З Буратіно подібного перетворення не відбувається, хоча мається на увазі, що, повернувшись до тата Карло, він теж став звичайною дитиною.

Буратіно не поставили пам'ятник в Італії, але інтерес і зворушливі почуття наших читачів до цього казкового героя нітрохи не менше, ніж ті, які висловлюють італійські читачі своєму літературному улюбленцю.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Піноккіо - персонаж казки італійського письменника К. Коллоді. Буратіно - казковий герой, створений російським письменником А. Толстим.
  2. Пригоди Піноккіо стали відомі читачам у кінці XIX століття. Казка про Буратіно була вперше опублікована в 1936 році.
  3. В тосканському діалекті "Піноккіо" позначає "кедровий горішок". Буратіно перекладається з італійської на російську як "дерев'яна лялька".
  4. Деякі пригоди Піноккіо не ввійшли в авторську версію казки А. Толстого. З Буратіно трапилися історії, відмінні від тих, в які потрапив персонаж К. Коллоді.