Різниця між штифтом і імплантів

Різниця між штифтом і імплантів

В сучасних стоматологічних клініках пацієнтам ставлять штифти і імпланти. Що являють собою ті і інші?

Зміст статті

  • Що таке штифт?
  • Що таке імплант?
  • Порівняння
  • Таблиця

Що таке штифт?

Штифт - це стоматологічний реставраційний компонент, який встановлюється в справжній корінь зуба (його видалення, таким чином, не передбачається в рамках лікування). Головна умова успішної інсталяції штифта - міцність кореня, обумовлена, зокрема, відсутністю значних каріозних пошкоджень.

Штифти найчастіше виготовляються зі скловолокна, титану або ж стали. Найважливіша його функція - зміцнення коронки, яка згодом ставиться на зуб. У деяких випадках штифт встановлюється з метою підтримання пломби.

Корінь зуба перед установкою штифта повинен бути певним чином підготовлений. Перш за все, в ньому пломбуються канали. Важливо, щоб в зубі були відсутні гранульоми і кісти, які можуть згодом запалитися і порушити функціонування штифта.

Використання розглянутих стоматологічних компонентів багато в чому обумовлено необхідністю зберегти як раз таки справжній корінь зуба. Якщо є можливість його не видаляти - стоматологи вважають за краще цього не робити.

до змісту ↑

Що таке імплант?

Імплант - це стоматологічний зубопротезний компонент, який замінює собою корінь зуба. Тобто - імплантується в кісткову тканину. Згодом на імплант, як і у випадку зі штифтом, ставиться коронка. Оскільки установка розглянутого стоматологічного компонента передбачає видалення кореня зуба, то в даному випадку мова не йде про виконання ним функції з підтримки пломби - на відміну від штифта.

Імплант ставиться, таким чином, в тих випадках, коли стоматолога не вдається зберегти корінь зуба або якщо установка штифта з яких-небудь причин неможлива або не є оптимальним рішенням.

Для установки імплантів є ряд протипоказань. У числі таких - наприклад, захворювання імунітету, ендокринної системи пацієнта. Також з імплантів повинна бути сумісна кісткова тканина людини.

Розглянутий стоматологічний компонент найчастіше виготовляється з титану або ж цирконію.

до змісту ↑

Порівняння

Головна відмінність штифта від імпланта полягає в тому, що перший стоматологічний компонент встановлюється в корінь зуба -і тому класифікується як реставраційний, а другий встановлюється замість кореня - і тому вважається зубопротезним. Таким чином, штифт - це фактично допоміжна стоматологічна конструкція в структурі зуба. Імплант - провідна.

Однак взаємодоповнюючими вони, очевидно, не є. Установка штифта в імплант не здійснюється, зворотна процедура і зовсім технічно неможлива. Але їх можна в багатьох випадках розглядати як взаємозамінні - з точки зору функції, пов'язаної з підтриманням коронки. Тобто вона може триматися за рахунок кореня зі штифтом або ж за рахунок імпланту.

Але, зокрема, функцію з підтримки пломби виконує тільки штифт. У випадку з імплантів установка пломби в традиційному розумінні не здійснюється.

Штифти найчастіше виготовляються зі скловолокна, титану або стали. Імпланти, як правило, титанові або цирконієві.

Визначивши, в чому різниця між штифтом і імплантів, зафіксуємо висновки в невеликій таблиці.

до змісту ↑

Таблиця

Штифт Імплант
Що спільного між ними?
Штифт і імплант можуть ставитися на зуб з метою підтримки коронки
У чому різниця між ними?
Штифт - реставраційний стоматологічний компонент, встановлюється в справжній корінь зуба Імплант - зубопротезний стоматологічний компонент, встановлюється замість справжнього кореня зуба в кісткову тканину
Може виконувати функцію з підтримки пломби Чи не виконує відповідної функції по подержанию пломби - так як вона в традиційному вигляді на імплант не ставиться
Виготовляється найчастіше зі скловолокна, титану або стали Виготовляється найчастіше з титану, цирконію