Різниця між ІП і ТОВ

Різниця між ІП і ТОВ

У Російській Федерації існують найрізноманітніші форми юридичних осіб, які мають певні права, обов'язки і повноваження. Дуже часто виникає ситуація, коли людина хоче відкрити свою власну справу, але не знає, яку форму господарювання йому вибрати - ІП або ТОВ. Варто сказати про те, що це два абсолютно різних поняття, що мають певні переваги і недоліки. Отже, давайте подивимося, чим відрізняється ооо від ип.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

ІП - індивідуальний підприємець , тобто приватна особа, яка зареєструвала свою діяльність в державних органах. Якщо людина здійснює свою діяльність без реєстрації в державних контролюючих органах, він може бути оштрафований на суму від 5 до 20 МРОТ. Якщо ІП зареєстрований, але з якихось причин у нього з'явилося безліч боргів перед кредиторами, він відповідає за своїми зобов'язаннями всім наявним у нього майном. Це означає, що на вимогу кредиторів все майно, а також нерухомість, може бути вилучена з метою погашення боргів.

ТОВ (Товариство з обмеженою відповідальністю) - така форма господарювання, при якій один або кілька суб'єктів можуть внести свої частки в статутний капітал організації і стануть його засновниками. Якщо у організації, що має форму ТОВ, з'являються борги перед кредиторами чи інвесторами, кожен його засновник не відповідає за зобов'язаннями компанії повністю.В даному випадку він несе відповідальність лише в частині своєї частки, тобто з них можуть утримати лише розмір тієї суми, яку він вніс до статутного капіталу організації. У зв'язку з останнім фактом ТОВ стало найбільш поширеною формою господарювання в економіці Російської Федерації.

до змісту ↑

Порівняння

На основі вищевикладеного можна говорити про те, що ІП являє собою реєстрацію однієї фізичної особи, в той час як ТОВ має на увазі під собою фіксацію одного або декількох фізичних осіб в якості засновників . Вони вносять певні частки в статутний капітал, які можуть бути як грошовими коштами, якимись цінними паперами, так і будь-яким іншим цінним майном. Крім того, IP несе повну відповідальність за своїми зобов'язаннями, в той час як засновники ТОВ відповідають за зобов'язаннями компанії лише в тій частині коштів, які були внесені в якості внеску до статутного капіталу фірми.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. ІП може зареєструвати тільки одна людина, в свою чергу ТОВ є юридична особа, засновниками якого може бути як одне, так і декілька фізичних осіб;
  2. Якщо виникають зобов'язання перед позикодавцем або кредитними організаціями, ІП відповідає за них всіх наявних у нього у власності майном, в той час як учасники ТОВ, відповідаючи за зобов'язаннями компанії, можуть втратити лише ту частину майна, яка стала внеском до статутного капіталу;
  3. ТОВ як форма господарювання має більш широке поширення, ніж ІП, оскільки при погіршенні фінансового становища фірми втрачають менше коштів.