Різниця між фізкультурою і спортом

Різниця між фізкультурою і спортом

Для збереження здоров'я потрібна фізична активність - це факт, з яким не посперечаєшся. Але тоді чому професійні спортсмени часто помирають в зрілому, але не літньому віці, а часом розлучаються з життям на рингу, татамі або подіумі? Спробуємо розібратися і зрозуміти, що краще: проста фізкультура або повноцінні тренування.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Фізкультура - це активність, спрямована на відновлення, зміцнення і розвиток здоров'я, формування особливого ставлення до організму як до джерела сили і довголіття. Це також сукупність знань і цінностей, спрямованих на реалізацію принципів здорового способу життя, вдосконалення інтелектуальної діяльності.

Спорт - це особливий рід активності, покликаний зіставити інтелектуальні та фізичні здібності людей шляхом командної гри або одиночних змагань. Кінцева мета полягає не тільки в розвитку своїх фізичних навичок, а й перемоги суперників. Заняття спортом припускають цілеспрямовані тренування по певним програмам, дієтичне харчування, повна відмова від алкоголю, тютюну, ненормованого способу життя.

до змісту ↑

Порівняння

Отже, основна відмінність між зазначеними поняттями полягає в ступені залученості суб'єкта, метою і правилах.Спорт - це постійні тренування, робота на межі своїх сил і можливостей. Адже коли настануть змагання, потрібно бути не гірше, а краще за інших. Фізкультурою займаються в міру можливостей і сил. Вона відкрита для всіх бажаючих, незалежно від віку, фізичних навичок, соціального статусу.

Спорт передбачає перенесення колосальних навантажень. Вони можуть виявитися згубними для організму, привести до появи травм і навіть смерті. Фізкультура - це робота по щадному графіком, і головна мета - оздоровлення.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Основні цілі. Спортом займаються заради досягнень і перемог, фізкультурою - для підтримки здоров'я.
  2. Ступінь залучення. Фізкультурою займаються в своє задоволення, спортом - ритмічно і постійно.
  3. Навантаження. Фізкультура передбачає загальний розвиток фізичних навичок, спорт - досягнення меж людських можливостей.
  4. Порівняння отриманих навичок. Спорт передбачає постійне проведення змагань, в той час як фізкультура - немає.
  5. Організація. Для кожного виду спорту є свій звід правил, для фізкультури будь-яких жорстких норм не існує.