Різниця між pHP і HTML

Різниця між PHP і HTML

Сьогодні в сайтобудівники записався якщо не кожен другий, то кожен третій користувач Інтернету. Сприяють цьому і сервіси створення сайтів, які автоматизують процеси і нічого не пояснюють, в результаті залишаючи адміністрування на тих, хто не має в багажі знань навіть теорії. Звідси і безліч виникаючих помилок, так що трохи лікнепу завжди корисно.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

PHP - скриптова мова програмування, часто використовуваний для створення веб-додатків.

HTML - стандартна мова розмітки веб-документів.

до змісту ↑

Порівняння

Різниця між PHP і HTML, як між абсолютно різними об'єктами, не визначається. Можна порівнювати тільки результати і процес використання того чи іншого мови. Наприклад, HTML створюється в процесі виконання скрипта PHP. Можна вважати HTML сукупністю міток-тегів, які визначають для браузера, як саме відображати сторінку. PHP - сукупність операторів, функцій, змінних, в результаті виконання конкретних умов призводять до конкретного результату.

Коли в браузері нам демонструється сторінка - це завжди html. PHP обробляється сервером (виконується код) і підсумком цієї обробки є html. Безпосередньо HTML демонструється як є, без обробки, сервер просто виводить файл за запитом. Відповідно, сайти, створені за допомогою PHP, динамічні, створені на html - статичні.Це не означає, що вони не змінюються взагалі, просто управління зосереджено в руках однієї людини-адміністратора, і користувач бачить сторінки саме такими, якими їх створили.

"Чистий" HTML сьогодні використовується досить рідко, наприклад, при створенні сайтів-візиток, особистих сторінок або якихось готових каталогів. Такий сайт складається тільки з текстових сторінок і прикріплюються до них зображень, він практично не дає навантаження на сервер, сторінки швидко завантажуються. Однак управління таким сайтом незручне: зміна одного з елементів вимагає редагування на всіх сторінках сайту. PHP в цьому відношенні більш гнучкий. В сайтах, створених на ньому, застосовується html поряд з базами даних, вміст яких змінюється користувачами, і командами, віддавати сервера для отримання того чи іншого результату. На PHP створюються блоги, форуми, сайти соціальних мереж і будь-які інші, що вимагають інтерактивності.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. PHP - скриптова мова програмування, HTML - мова розмітки.
  2. Результатом виконання кодів PHP є HTML, але не навпаки.
  3. Файли HTML видаються без змін, файли PHP обробляються сервером.
  4. Сайти на PHP динамічні, сайти на HTML статичні.
  5. Сайти на HTML простіше і мінімально навантажують сервер.
  6. Сайти на PHP інтерактивні.