Різниця між тваринами і дикими

Різниця між тваринами і дикими

Для одних тварин рідний дім - дика природа, для інших - той, що створив для них людина. Ця різниця в умовах існування наділяє тих і інших власними ознаками. Розглянемо, чим відрізняються домашні тварини від диких.

Зміст статті

 • Які тварини вважаються дикими, а які - домашніми
 • Порівняння
  • Місце існування
  • Ставлення до людини
  • Харчування
  • Самозахист
  • Здатність до навчання
  • Розмноження в неволі
  • Користь для людей
 • Таблиця

Які тварини вважаються дикими, а які - домашніми

Дикими називають представників фауни, що живуть окремо від людей, на волі. Вони мають свої характеристиками.

Дикі тварини

Домашніми є тварини, що існують по сусідству з людиною. Зміни, що відбулися від диких представників, вони мають генетичний набір, що склався в процесі селекції, проведеної людьми протягом століть.

Домашні тварини до змісту ↑

Порівняння

Ознак, що становлять відміну домашніх тварин від диких, досить багато. Перерахуємо їх.

до змісту ↑

Місце існування

Природне середовище змушує диких тварин самостійно піклуватися про своє житло, будь то нора, гніздо, барліг або інше притулок.

Домашні тварини позбавлені такої необхідності. Для деяких з них споруджуються спеціальні приміщення: стайні, собачі будки, загони.Інші живуть в одному будинку з господарями, поміщені в свої окремі "будиночки" - клітини, акваріуми та інші. Є і щасливці, яким дозволяється вільно пересуватися по квартирі нарівні з домочадцями - це кішки, деякі собаки, мавпи.

до змісту ↑

Ставлення до людини

Для диких представників людина уособлює небезпека. Він ворог, при зустрічі з яким тварина або лякається, не підпускає до себе, відмовляється від корму з рук, або проявляє всі ознаки агресії, нападає.

Домашні тварини побачивши господарів, як правило, не відчувають занепокоєння. Для них відчувати близькість людини - звичайне явище. Найчастіше вихованці сильно прив'язуються до тих, хто про них постійно піклується.

до змісту ↑

Харчування

Багато домашні тварини пристосовані приймати їжу зі столу, це не шкодить їх організму.

Дикі тварини в своїй більшості орієнтовані на природний раціон. Вживання ними їжі, навіть максимально наближеною до природної, може привести до небезпечних захворювань і загибелі. Тому при утриманні таких тварин вдома використовується живий корм.

до змісту ↑

Самозахист

В дикій природі, де має місце природний добір, тварини вміють краще пристосовуватися до важких умов середовища.

Домашні тварини, що залежать від людини, найчастіше виявляються повністю безпорадними на волі. Умови життя піддають їх штучного відбору, який відповідає людським потребам.

до змісту ↑

Здатність до навчання

Між тваринами і людиною встановлюється певне взаєморозуміння. Таких тварин легше навчати якихось дій, дресирувати, використовувати при тих чи інших роботах.Існують і дикі більш податливі представники, але це є більше винятком.

до змісту ↑

Розмноження в неволі

Приручити деяких диких тварин іноді буває неважко. Але навряд чи в неволі вони будуть легко розмножуватися. Домашні тварини благополучно розмножуються, і подібна плідність часто приносить чималу вигоду для людини.

до змісту ↑

Користь для людей

Дикі тварини можуть служити для людини джерелом їжі, деяких матеріалів, а також бути об'єктами естетичної насолоди.

У чому різниця між тваринами і дикими? Домашні тварини, крім перерахованого, можуть виконувати робочі функції (охороняти, перевозити вантажі і т. П.). І, крім того, нерідко вихованці стають тваринами-компаньйонами, з якими люди проводять дозвілля, із задоволенням спілкуються. При цьому наголошується, що в будинку з такими "друзями" стає затишніше, вони допомагають зняти стрес, заспокоюють.

до змісту ↑

Таблиця

Дикі тварини Домашні тварини
Самі створюють своє житло Живуть під заступництвом людини
Людина - ворог Людина - друг
Природний раціон Найчастіше пристосовані до людської їжі
Уміють виживати в природному середовищі На волі беззахисні
Дресирувати важко або неможливо Краще піддаються навчанню, дресируванню
Погано розмножуються в неволі розмножуються добре
Джерела їжі, матеріалів; об'єкти естетичної насолоди Не тільки постачають людей їжею і матеріалами, а й виконують робочі функції, а також можуть бути тваринами-компаньйонами