Різниця між хурмою і корольком

Різниця між хурмою і корольком

Хурма і корольок - це різновиди плодів одного і того ж південного дерева. У кожному разі відзначаються свої смакові особливості і зовнішній вигляд.

Зміст статті

  • Загальні відомості
  • Порівняння
  • Таблиця

Загальні відомості

Дерево, що дає плоди, про які йде мова, - хурма. Це теплолюбна рослина сімейства ебеновим є природним довгожителем. Воно успішно культивується в регіонах з відповідними кліматичними умовами. Хурма обробляється, наприклад, в Америці, Австралії, деяких країнах Євразії. Причому певні види рослини вирощують не тільки в харчових цілях, але і для отримання цінної деревини.

Хурма

Здалеку хурму можна прийняти за яблуню, але колір плодів у цих дерев різний. Розглянемо, як виглядають їстівні частини південного рослини. Це однойменна з назвою дерева хурма:

А ось корольок:

Корольок до змісту ↑

Порівняння

Версій з приводу поділу плодів на два різновиди існує кілька. Деякі дослідники стверджують, що кулька - це окремий сорт хурми. Інші наводять факт появи плодів обох видів на одному і тому ж дереві. Тим часом щодо характеристик цих ягід, як вони називаються в біології, є єдина думка.

Відмінність хурми від Королько полягає, перш за все, в смаку. У хурми він солодкуватий, але сильно в'язкий.Тільки повністю дозрілий плід, коли його м'якоть вже стає желеподібної, втрачає свою терпкість. Для поліпшення якостей хурми, не дійшла до такої стадії, вдаються до її заморожування. Корольок ж сам по собі незрівнянно смачніше. Він соковитий і солодкий, не в'яже рот, за що і славиться в народі.

Щоб не помилитися і придбати найбільш ласі плоди, необхідно знати, в чому різниця між хурмою і корольком, крім смакових властивостей. Тут слід зауважити, що хурма в цілому світліша (це стосується і шкірки, і м'якоті). Вона помаранчева, всередині однорідна, без кісточок. Такі плоди часто подовжені і великі.

Корольок влучно прозвали шоколадною хурмою. І справа тут не стільки в приємному смаку плодів, скільки в темному кольорі їх м'якоті. Зовні корольок не настільки яскравий у порівнянні з хурмою. Він, як правило, меншого розміру і округлий. Крім того, в Корольков завжди можна знайти кісточки.

до змісту ↑

Таблиця

Хурма Корольок
Терпкий смак Солодкий, соковитий
Зовні яскравіша, помаранчева На вигляд темніше
Світла м'якоть Коричнева м'якоть Часто витягнута
Округлий Зазвичай крупней
Менше розміром Без кісточок
Є кісточки