Різниця між пародонтит і пародонтоз

Різниця між пародонтит і пародонтоз

Красива посмішка - це привілей далеко не кожної людини. Для того щоб мати таку посмішку потрібно природи народитися з красивими зубами, однак, це далеко не кожному дано. Сучасна стоматологія постійно працює над цією проблемою: винаходить нові методи лікування, проводить профілактику, для того щоб якомога більше людей змогли відкрито посміхатися. Захворювання зубів у населення зустрічаються досить часто, і одним з таких захворювань є пародонтоз. Сьогодні ми спробуємо розібратися, в чому різниця між пародонтоз і пародонтит.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Пародонтит - це запальний процес пародонту з періодами загострення і ремісії, він буває локальним і пошкоджує тільки один або кілька зубів, що не поширюючись на інші. Причиною такого захворювання може бути травма зуба, неправильна пломба або коронка. Пародонтит - це серйозне захворювання пародонту (комплексу тканин, що утримують зуб). Якщо в процесі будуть задіяні зуби і їх не лікувати, то через кілька років вони можуть випасти.

Пародонтоз - це дистрофічний процес пародонту, який протікає без запалення, він може задіяти як нижню, так і верхню щелепу. Якщо до процесу приєднається запалення, то він зможе зруйнувати зуби ще швидше. Пародонтоз в такому випадку буде складно діагностувати, тому що його симптоми будуть схожі на пародонтит.Пародонтоз може протікати по-різному, в одних областях активніше, в інших - мляво.

до змісту ↑

Порівняння

Пародонтоз і пародонтит - це два захворювання пародонту, які, незважаючи на схожість назви, мають досить серйозні відмінності. Обидва вони вражають один і той же об'єкт - пародонт. Однак характер зміни пародонту в обох випадках сильно відрізняється. Так, пародонтит - це запальний процес, він дуже агресивний, може досить стрімко розвиватися і приводити до втрати зубів буквально за кілька років. Пародонтоз протікає більш мляво, він руйнує тканини пародонту десятиліттями. Однак це не означає, що варто відмовлятися від лікування пародонтозу.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Пародонтит - це запальний процес пародонту. Пародонтоз - це дистрофічні зміни тканин.
  2. Пародонтит може виникати гостро протягом одного-двох тижнів. Пародонтоз - це досить тривалий процес, він може руйнувати тканини десятиліттями.
  3. Симптоми пародонтиту очевидні: хворобливість і кровоточивість ясен, утворення патологічних кишень, розхитування зубів. Симптоми пародонтозу не так очевидні (особливо якщо до нього не домішується запальний процес), проте, іноді можуть нагадувати симптоми пародонтиту.
  4. Для пародонтозу більш характерно прояв клиновидних дефектів (поява тріщин, разреживание зубів), для пародонтиту це не є вагомим показником.
  5. Якщо не лікувати пародонтит, то протягом нетривалого часу можна втратити кілька зубів. Чи не долікований пародонтоз через десять-дванадцять років призведе до втрати всіх зубів.