Різниця між pepsi і Coca-Cola

Різниця між Pepsi і Coca-Cola

Зайнятися цим питанням мене спонукало відразу кілька причин. По-перше, я сьогодні їв піцу, а коли я йому піцу, я завжди запиваю її Кока-колою. Не виключенням був і цього разу. По-друге, одного разу я намагався знайти різницю в смаках між Пепсі і Кока-колою, купивши собі обидва напої і по черзі з видом знавця пробуючи їх то на смак, то на запах, то розглядав крізь пластиковий стаканчик на колір. Зізнаюся, різниці я знайти так і не зміг, хоча неодноразово зустрічав фанатів як першого, так і другого напою. Обидві сторони стверджують, що різниця настільки велика, що її важко не помітити. До речі, відмінність Pepsi від Coca-Cola - це досить "Холіварние" питання. Тобто, він мало кого залишає байдужим і значна частина молодих людей обов'язково примикає до одного з ворогуючих таборів. Власне, тому виникла і третя причина - мені б хотілося випробувати новий віджет для голосування і подивитися, любителі якого напою в-основному відвідують мій сайт (оновлення: Пепсі в підсумку перемогла Кока-колу з рахунком 20: 9)

Зміст статті

  • Історія
  • Популярність
  • Маркетинг
  • Смак
  • Склад

Отже, почнемо!

Історія

Кока-кола була винайдена в США в 1886 році фармацевтом Джоном Пембертоном. Основними інгредієнтами були листя коки (так, ті самі, з яких робиться кокаїн) і горіхи дерева коли. Вона була запатентована і рекомендувалася спочатку як засіб від нервових розладів.Уже пізніше екстракт коки був прибраний з напою, а напій став найпопулярнішим в США. Пепсі також була винайдена американським фармацевтом, звали якого Калеб Бредхем, але з'явилася вона трохи пізніше - в 1898 році. На відміну від Кока-коли, в Пепсі не містилося екстракту коки, але входив травний фермент пепсин. Тому вона рекомендувалася як засіб для поліпшення травлення. Звідси ж Пепсі отримала свою назву.

до змісту ↑

Популярність

З'явившись раніше, Кока-кола завжди залишалася напоєм номер один за популярністю. Пепсі завжди була в ролі наздоганяючого, але в різний час розрив між ними змінювався. У 50-х роках Кока-колу пили в середньому в 5 разів більше людей, в 60-х цей розрив скоротився до 2. 5 разів, а в 80-х - знову збільшився до 5 разів. Примітно, що на численних тестах "наосліп" люди часто віддають перевагу Пепсі-колі.

до змісту ↑

Маркетинг

Пепсі використовує агресивний маркетинг, ні в однієї іншої компанії в рекламі не знімалося стільки зірок, скільки у Пепсі. Пепсі часто змінює лого і слогани. Кока-кола ж відрізняється більшою стабільністю в плані маркетингу. На мій погляд, Пепсі більше орієнтується на молоде і прогресивне покоління (пам'ятаєте покоління Next?), А Кока-кола робить акцент на більш дорослих людей, на перевірену часом класику і сімейні цінності.

до змісту ↑

Смак

Один з найскладніших питань. Багато людей не можуть розрізнити Пепсі і Кока-колу, але, зіставивши інформацію з інтернету і свої власні відчуття, скажу, що Пепсі трохи солодше, а Кока-кола більше пузириться. Також в Інтернеті зустрічається інформація про те, що в Кока-колі присутні фруктові нотки, а Пепсі володіє більш насиченим смаком коли.Але не будемо забувати, що відчуття смаку може залежати як від індивідуальних особливостей людини, так і від географічного регіону, в якому проведено напій. Склади напоїв в залежності від регіону можуть змінюватися.

до змісту ↑

Склад

Не буду вдаватися в це питання глибоко, скажу лише, що в даний час склад обох напоїв майже ідентичний. Кока-кола повністю не розкриває формулу напою, склад Пепсі же відомий повністю, т. К. В 1923 році компанія проходила через процедуру банкрутства і була змушена розголосити цю інформацію.